کد خبر: 2738

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور خبر داد

رئیس سازمان بسیج اصناف سراسر کشور از برگزاری 9 یادواره اصناف در استان‌های مختلف کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری 9 یادواره اصناف در سراسر کشور

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، محمدابراهیم کریمی در مراسم یادواره 300 شهید نانوای کشور و هزار شهید اصناف و بازار استان قم اظهار کرد: این تصور که برخی فکر می‌کنند اصناف و بازاریان در دفاع مقدس تنها نقش حمایت پشت صحنه را داشتند غلط است.

وی افزود: قشر اصناف با حضور در خط مقدم شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کردند.

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور ادامه داد: ما از اردیبهشت سال گذشته تاکنون 10 هزار شهید اصناف را شناسایی کردیم ولی قطعا آمار شهدای این صنف بسیار بیشتر از این آمار است.

کریمی از تالیف 50 عنوان کتاب از برجستگان شهدای اصناف در سراسر کشور خبر داد و گفت: تعدادی از این کتاب‌ها منتشر شده و با استقبال بالای مردم مواجه شده است و تعداد دیگر نیز توسط نویسندگان برجسته کشوری در حال تکمیل است.

وی ادامه داد: حدود 600 دقیقه فیلم مستند از شهدای اصناف تهیه شده که 200 دقیقه آن تدوین و برای پخش تحویل صدا و سیما شد.

کریمی اظهار کرد: با تالیف این کتاب‌ها و آشنایی مردم با شهدای اصناف نسل جوان خواهند فهمید که چه افرادی از جمع اصناف در دفاع مقدس به جبهه رفته و جان خود را تقدیم کردند.

وی بیان کرد: قرار است 9 یادواره اصناف در سراسر کشور برگزار شود که تاکنون 6 یادواره در استان‌های تهران، خوزستان، آذربایجان شرقی، فارس، مشهد و قم برگزار شده و چهار مراسم دیگر نیز در سایر استان‌ها برگزار خواهد شد.

کریمی گفت: با توجه به اینکه امروز تهاجم فرهنگی دشمنان به اوج خود رسیده است ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بهترین راه مقابله با این تهاجم‌ها است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری