کد خبر: 2725

مدیر مجتمع فرهنگی تبلیغی نور استان قم خبر داد

مدیر مجتمع فرهنگی تبلیغی نور استان قم از برگزاری همایش سبک زندگی و شب شکرانه بندگی در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری «شب شکرانه بندگی» در قم

به گزارش قم خبر ، حجتالاسلام عبدالعلی غلامی در گفت‌و‌گو با  فارس با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در راستای توجه بیشتر به سبک زندگی اسلامی اظهار کرد: سال گذشته پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری برنامه‌هایی در راستای سبک زندگی اسلامی آغاز کردیم و امسال نیز تاکنون متناسب با تولد هر یک از ائمه (ع) بخش‌هایی از ویژگی‌های زندگی آنها را که برای خانواده‌ها ملموس است توسط کارشناسان مطرح شده است.

وی به سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و گفت: همزمان با تولد حضرت زهرا(س) همایشی با عنوان "حیا مرتبه بالاتر از حجاب" در مجتمع نور برگزار شد.

مدیر مجتمع فرهنگی تبلیغی نور استان قم با اشاره به برگزاری همایش‌های متناسب با مناسبت‌ها خاطرنشان کرد: "همایش تغذیه صحیح در اسلام" پیش از آغاز ماه مبارک رمضان و به دلیل اهمیت تغذیه در سلامتی افراد در این مجتمع برگزار شد.

غلامی همایش "خانواده برتر و روش تربیت صحیح فرزند" و "اندیشه سیاسی امام خمینی (ره)" را از دیگر همایش‌های برگزار شده در مجتمع فرهنگی تبلیغی نور استان قم در سه ماه نخست سال جاری برشمرد.

وی به برنامه‌های ورزشی برگزار شده در این مجتمع اشاره و بیان کرد: به دنبال تاکید رهبر بر ورزش بانوان به دنبال رشد موضوعات ورزشی در استان بوده‌ایم و همواره به آن تاکید داشته‌ایم.

مدیر مجتمع فرهنگی تبلیغی نور استان قم افزود: سالن ورزشی این مجتمع با رشته‌های ورزشی مختلف از 8 صبح تا 4 بعد از ظهر در اختیار بانوان قرار دارد.

غلامی ادامه داد: آقایان نیز از ساعت 17 تا 12 شب می‌توانند از فضاهای ورزشی این مجتمع بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه برخی بانوان و آقایان در عرصه‌های ورزشی به مقام‌های برتر کشوری و جهانی دست پیدا کرده‌اند، گفت: بسیاری از افرادی که در مجتمع فرهنگی تبلیغی نور استان قم فعالیت ورزشی دارند تاکنون توانسته‌اند به مقام‌های برتر دست پیدا کنند.

مدیر مجتمع فرهنگی تبلیغی نور استان قم یادآور شد: نماینده‌های ورزشی که از این مجتمع در مسابقات شرکت می‌کنند در خصوص مسائل فرهنگی، اجتماعی و تربیتی آموزش‌های لازم را دیده‌اند تا بدین ترتیب الگوی خوبی برای ورزشکاران باشند.

غلامی به برگزاری کلاس‌های متفاوتی از جمله آموزش زبان‌های خارجی، روخوانی و روان‌خوانی قرآن، مسائل اخلاقی و معارف دینی در سه ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: این کلاس‌ها زیر نظر اساتید مجرب که تربیت قرآنی دیده‌اند برگزار شد.

وی به وجود 2 کتابخانه در مجتمع فرهنگی تبلیغی نور اشاره کرد و گفت: دارا بودن رتبه‌های برتر کنکور سراسری کارشناسی و ارشد این کتابخانه نشان دهنده نقش این مجتمع در ترویج دانش در استان است.

مدیر مجتمع فرهنگی تبلیغی نور استان قم ضمن اشاره به وجود زائرسرا در این مجتمع افزود: برگزاری اردوهای دینی، فرهنگی و مذهبی از دیگر برنامه‌های موجود در این مجتمع فرهنگی است.

غلامی افزود: برگزاری مراسم متناسب با اعیاد و شهادت‌ها و همچنین مراسم احیاء شب‌های قدر از جمله برنامه‌های موجود در این مجتمع فرهنگی است.

وی ادامه داد: برگزاری همایش سبک زندگی و 2 شب شکرانه بندگی در انتهای ماه مبارک رمضان دیگر برنامه‌های این مجتمع است.

مدیر مجتمع فرهنگی تبلیغی نور استان قم به سالن سینمای این مجتمع اشاره و تصریح کرد: درصدد اکران فیلم‌های مذهبی، دینی و تربیتی در این سینما هستیم.

غلامی یادآور شد: به دنبال گفت‌و‌گو با هنرمندان قمی قصد داریم شناسایی گروه‌های تئاتر نوجوان را از مدارس آغاز کنیم.

وی برنامه‌های مدیریتی در خصوص هیئت‌های مذهبی، شعرهای آئینی و آموزش مداحی ویژه نونهالان و نوجوانان را از دیگر برنامه‌های این مجتمع دانست.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری