کد خبر: 2705

مدیر دفتر قرآن و عترت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه:

مدیر دفتر قرآن و عترت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه از برگزاری دوره تربیت مدرس نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در قم خبر داد.

خبرگزاری فارس: دوره تربیت مدرس نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در قم برگزار می‌شود
به گزارش قم خبر ، حجت‌الاسلام علی مقنی امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به طرح تربیت مدرس کتب نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه اظهار کرد: این دوره با همکاری بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا و مرکز تخصصی حدیث برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری دوره تامین تربیت نیروی استاد متخصص برای برگزاری دوره‌های آموزشی نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه است.

مدیر دفتر قرآن و عترت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه عنوان کرد: فهم معانی ظاهری عموم عبارات کتب هدف و آموزش روش تدریس آن در این دوره پیگیری شده و توانایی انتقال روش حفظ صحیح به دیگران صورت می‌گیرد.

وی توانایی بهره‌گیری از نرم‌افزارها و محیط‌ های مجازی برای پژوهش و تقویت ایمان قلبی به معارف متون هدف همراه با آشنایی با شبهات پیرامون آنها و توانایی پاسخگویی به آن را از اهداف دیگر دوره تربیت مدرس کتب نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه ذکر کرد.

مقنی با بیان اینکه 400 نفر از طلاب برای این دوره ثبت‌نام کردند، گفت: مرحله اول این دوره از 22 تا 31 مرداد در اردوگاه فرهنگی ولایت در قم و مرحله دوم دوره از دو زمان سه تا چهار روزه در فصل پاییز و زمستان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: استادان این دوره بهترین استادان علوم حدیث و معارف اهل بیت(ع) هستند و افراد شرکت‌کننده در آن با مباحث پیرامونی نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه آشنا می‌شوند.

مدیر دفتر قرآن و عترت معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه با اشاره به محتوای آموزشی دوره صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه گفت: علوم حدیث، بلاغت و بررسی بلاغی متون و کارگاه روش تدریس به صورت مشترک برگزار می‌شود. 

وی یادآور شد: سرفصل‌های آموزش تخصصی نهج‌البلاغه در قالب آشنایی تحلیلی با زندگی امیرالمؤمنین(ع)، کتابشناسی تحلیلی نهج‌البلاغه، بررسی شبهات پیرامون نهج‌البلاغه، پژوهش‌های نوین پیرامون نهج‌البلاغه و قرائت و درک متون نهج‌البلاغه و معارف نهج‌البلاغه ارائه می‌شود.

مقنی خاطرنشان کرد: سرفصل‌های تخصصی دوره صحیفه سجادیه در زمینه آشنایی تحلیلی با زندگی امام سجاد(ع)، کلیات ورود به صحیفه، کتابشناسی صحیفه، پژوهش‌های نوین پیرامون صحیفه و قرائت و درک متن صحیفه و معارف صحیفه برگزار می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری