کد خبر: 2696

مدیرکل کمیته امداد استان قم:

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم با اشاره به حضور پر شور مردم استان در طرح‌ها و برنامه‌های حمایت از نیازمندان و ایتام گفت: استان قم نشان داده در این زمینه حماسه‌ساز و پیشگام است.

خبرگزاری فارس: مردم قم در حمایت از ایتام و نیازمندان حماسه سازند
به گزارش قم خبر ، عبدالله جلالی گفت‌وگو با فارس  به تبیین چگونگی برگزاری طرح اکرام در هفته اکرام ایتام و اطعام نیازمندان پرداخت و اظهار کرد: از 15 رمضان که مصادف با ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) است تا 21 ماه رمضان که سالروز شهادت امیرمومنان حضرت علی (ع) است هفته اکرام ایتام و اطعام نیازمندان نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: گرچه رویکرد ماه مبارک رمضان حمایت از فقرا و ایتام است و مردم از ابتدای این ماه در ابعاد مختلف توجه ویژه‌ای به امر حمایت و کمک به ایتام و نیازمندان داشتند اما در این هفته به ویژه در روز بیست و یکم ماه رمضان تجلی فعالیت‌های خیرخواهانه در رسیدگی به ایتام و نیازمندان در بخش حمایت‌های مادی و معنوی در استان قم شکل خواهد گرفت.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم با اشاره به اینکه برنامه حامی یابی ایتام در روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان در میدان آستانه اجرا خواهد شد، بیان کرد: در این روز طرح «شفا» با هدف حامی یابی برای نیازمندان و کسانی که دارای بیماری صعب‌العلاج هستند نیز به اجرا خواهد رسید.

جلالی افزود: در این طرح‌ها مردم می‌توانند با حداقل مبلغ پایه 30 هزار تومان حمایت مادی و معنوی خود را از یک یا چند یتیم یا بیماران صعب‌العلاج اعلام کرده و در این کار خیر سهیم شوند. هدف از قراردادن این مبلغ این است که از همه ظرفیت‌ها و توان‌های مالی مردم در امور ایتام و فقرا بهره بگیریم و کسانی که بتوانند مبالغ بیشتری کمک کنند می‌توانند تعداد ایتام و یا بیماران بیشتری را زیرپوشش خود قرار دهند.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم قم در چنین مناسبت‌هایی در سال‌های گذشته تاکید کرد: استان قم نشان داده در بحث رسیدگی به ایتام و حمایت از نیازمندان حماسه ساز و پیشگام است و امیدواریم  در روز بیست و یکم ماه مبارک رمضان شاهد حضور حداکثری مردم با هر نیت و هر توان مالی باشیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم با تاکید بر اینکه مقصود از حمایت اجتماعی از نیازمندان صرفاً حمایت‌های مادی نیست، خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم به این خانواده‌ها محبت کنیم، جایگاه بدهیم و آنها را مورد تکریم قرار دهیم و گاهی اوقات نیز می‌توانیم با تخصص‌های خود به این خانواده‌ها کمک کنیم و بر این اساس حمایت‌های اجتماعی شامل کمک‌های مادی و معنوی است و همه اقشار مردم با هر توانی می‌توانند در این زمینه پیشگام باشند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری