کد خبر: 2515

معاون سياسي امنيتي استاندار قم ، بر ارتقاء علمي دانشگاه هاي استان تاكيد كرد.

به گزارش قم خبر به نقل از قم نيوز، حجت الاسلام والمسلمين بنايي در جلسه كميسيون دانشجويي در دفتر اين معاونت، فرمايشات رهبر معظم انقلاب در رابطه با جايگاه علم را مورد توجه قرار داد و افزود: همه بايد تلاش كنيم تا زمينه هاي تحقق اين مهم را فراهم نماييم.


وي با بيان اينكه در بسياري از احاديث معصومين عليهم السلام از قم به عنوان پايتخت و محل صدور علم در آخرالزمان نام برده شده است، حركت به سمت علم را شاخصه ي اصلي اين استان عنوان و اضافه كرد:‌ حركت علمي در قم بايد صرفا به مسئله ي علوم ديني اختصاص ندارد و توليد علم در هر زمينه را شامل مي شود.

بنايي با تاكيد بر تلاش جهت تبديل شدن قم به يك برند جهاني خاطرنشان كرد: اين استان بايد پيش آهنگ و پیشگام در زمینه ی توليد و انتشار همه ی علوم باشد.

معاون سياسي امنيتي استاندار ارائه ی رشته های تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی را ناکافی دانست و افزود: مجموعه ی مدیریتی استان جهت ایجاد و افزایش ظرفیت مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه ها از تمامی ظرفیت های استان استفاده خواهد نمود.

وی در ادامه با اشاره به تلاش دشمنان برای خدشه وارد کردن به نظام مقدس اسلامی بواسطه ی ترویج بدحجابی در فضای حقیقی و مجازی، ضمن تاکید بر اهتمام مسئولان فرهنگی دانشگاه ها در راستای مقابله با این تهاجم خاطرنشان کرد: این مساله باید با کار برنامه ریزی شده ی همراه با جهاد فرهنگی صورت پذیرد.

شایان ذکر است در این جلسه مصوب گردید روسای دانشگاه ها نماینده ای از دانشگاه متبوع خود را جهت ایجاد تعاملات بیش از پیش با استانداری قم معرفی نمایند

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری