کد خبر: 14673

امروز انجام شد

مراسم رونمایی از موسوعه شهید ثانی با حضور رئیس قوه قضائیه در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم برگزار شد.

خبرگزاری فارس: رونمایی از موسوعه شهید ثانی در قم با حضور رئیس قوه قضاییه
‌به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، مراسم رونمایی از موسوعه شهید ثانی با حضور رئیس قوه قضائیه در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم برگزار شد.

در این مراسم همچنین آیت‌الله استادی عضو مجلس خبرگان رهبری و شورای عالی حوزه‌های علمیه، حجت‌الاسلام والمسلمین واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی و حجت‌الاسلام لک‌زایی رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و جمعی از طلاب و فضلای حوزوی حضور داشتند.

زین‌الدین علی بن احمد شامی عاملی معروف به شهید ثانی از معدود عالمان شیعه است که با وجود آثار و تالیفات فراوان و بیشترین تاثیر در حوزه‌های علمیه شیعه، هنوز آنچنان که باید و شاید شناخته شده نیست؛ تحقیق و نشر مجموعه آثار شهید ثانی به صورتی منظم و روش‌مند که به همت مرکز احیای آثار اسلامی صورت گرفته، گامی است بلند در مسیر احیای آثار آن عالم ارجمند و بازشناساندن وی به جامعه علمی شیعه و جهان اسلام؛ «موسوعه الشهید الثانی» شامل 55 اثر از آثار شهید ثانی در موضوعات مختلف است که جزء بیست و نهم آن شامل فهرست‌هاست.

در تصحیح و تحقیق این مجموعه از نسخه‌های بسیار نفیسی استفاده شد که برخی از آنها نسخه دست خط خود شهید ثانی و یا شاگردان اوست؛ موسوعه شهید ثانی در 30 جلد به گونه‌ای نظام‌مند و دقیق مناسب و چشم‌نواز در سال 92 منتشر شده و به عنوان  برگزیده شانزدهمین دوره کتاب سال حوزه و سی دومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی شناخته شده است.

مجموعه حاضر به همت پژوهشگران و به سرپرستی حجت‌الاسلام والمسلمین علی اوسط ناطقی فراهم آمده و به وسیله پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شده است؛ در واقع محصول فعالیت‌های گسترده و تلاش مستمر 15 ساله افرادی است که عضو شورای پژوهش، هیئت علمی، محققان رسمی، پژوهشگران مدعو، نیروهای اجرایی و ... مرکز احیای آثار اسلامی محسوب می‌شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری