کد خبر: 14457

آیت‌الله جوادی آملی:

یکی از مراجع تقلید گفت: وظیفه همه حوزیان این است که محققانه سخن بگویند و بدانند دنیا تشنه سخن دین است.

خبرگزاری فارس: وظیفه حوزویان محققانه سخن گفتن است
به گزارش قم خبر به نقل از مرکز خبر «حوزه»، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار جمعی از بانوان طلبه غیرایرانی محصل در موسسه آموزش عالی بنت‌الهدی با اشاره به جایگاه رفیع علوم وحیانی در میان سایر علوم اظهار کرد: بهترین هدیه را خداوند به بهترین بنده خود یعنی حضرت رسول اکرم(ص) عطا کرده است و آن علم به معارف توحیدی و الهی است.

وی ادامه داد: ارزش و حرمت هر علم به معلوم آن است؛ اگر معلوم ارزشمند باشد علم نیز ارزش پیدا خواهد کرد و اگر معلوم از بین رفتنی و فانی باشد علم نیز علمی محدود و فناپذیر خواهد بود بنا بر این هیچ علمی بالاتر از علم خداشناسی و توحید نیست.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: علم توحیدی تنها علمی است که انسان می‌تواند آن را با خود به جهان ابدی ببرد، چرا که معلوم این علم، معلومی ابدی است و از آنجا که معلوم علم توحیدی در جهان دیگر شکوفاتر خواهد بود در نتیجه علم شکوفاتر و عالم این علوم از جایگاه بالاتری برخوردار خواهد شد.

آیت‌الله جوادی آملی با تاکید بر همراهی علم با عمل صالح متذکر شد: درست است که راه دین صراط مستقیم است اما این اصلا به این معنا نیست که پیمودن این راه کار آسانی است، راحت و آسان بودن راه متفاوت از مستقیم بودن راه است. راه دین، گردنه‌هایی همچون گذشت، ایثار و انفاق و از خودگذشتگی دارد که پیمودن آن کار راحتی نیست و نیاز به ایمان محکم دارد.

وی خواهران طلبه را به جدیت در تحصیل و تحقیق توصیه و خاطرنشان کرد: باید همواره شاکر خداوند باشیم که ما را در فضای علمی و حوزوی قرار داد، راه این قدردانی این است که باید به نحوی درس بخوانید که محققانه درس را بفهمید و بتوانید آن را به دیگران آموزش بدهید. وظیفه همه حوزویان این است که محققانه سخن بگویند و بدانند دنیا تشنه سخن دین است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری