کد خبر: 14169

حجت‌الاسلام والمسلمین رجبی:

قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: سخنرانی‌های تحلیلی حضرت زینب(س) در زمینه واقعه عاشورا نشان دهنده بصیرت ایشان است و این بانوی بزرگوار توطئه‌های دشمنان را خنثی و بصیرت و آگاهی خود را به جامعه منتقل کرد.

به گزارش قم خبر، حجت‌الاسلام محمود رجبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(س) اظهار کرد: روز ولادت این بانوی بزرگوار به عنوان روز پرستار نامگذاری شده، بنابراین پرستاران باید همواره به حضرت زینب(س) تاسی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: حضرت زینب(س) به درجه‌ای از بصیرت و معرفت رسیده بود که از امام حسین(ع) و امام سجاد(ع) به عنوان ولی زمان خود پیروی می‌کرد و حتی خود را برای ولی زمانش فدا کرد.

قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه دشمن از روشنگری‌های حضرت زینب(س) در حیرت و سرگردانی به سر می‌برد گفت: حضرت زینب(س) با خطبه و سخنرانی قصد داشت که توطئه‌های دشمنان را بر ملا کند تا چهره اسلام ناب نمایان شود که در اثر اینگونه اقدامات جامعه متحول شد.

وی با اشاره به ویژگی‌های حضرت زینب(س) در زمینه عبادت و ارتباط با خدا گفت: این بانوی بزرگوار در زمینه مسائل دینی نیز الگویی نمونه محسوب می‌شد، به طوری که همواره عفاف و حجاب خود را رعایت می‌کرد، بنابراین بانوان باید با مطالعه سیره حضرت، در مسیر آن حضرت گام بردارند.

رجبی با بیان اینکه سخنرانی‌های تحلیلی حضرت زینب(س) در واقعه عاشورا نشان‌دهنده بصیرت ایشان است، گفت: این بانوی بزرگوار توطئه‌های دشمنان را خنثی و بصیرت و آگاهی خود را به جامعه منتقل کرد.

وی خاطرنشان کرد: به اندازه‌ای حضرت زینب(س) دارای بصیرت بود که همه سختی‌ها و مشکلات در برابر دیدگانش زیبا جلوه می‌کرد، زیرا تنها خدا را در امور و فعالیت‌های خود در نظر داشت.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری