کد خبر: 14168

امام جمعه قم تاکید کرد

امام جمعه قم با اشاره به ظرفیت‌های علمی و دینی قم گفت: قم قلب معرفتی و فکری ایران و جهان است که باید از ظرفیت‌های استان قم به عنوان مرکز فکری جهان بهره بیشتری برده شود.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در مراسم افتتاح مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری که در محل نمایشگاه‌های دائمی قم برگزار شد، با اشاره به مقارن شدن سفر ریاست جمهوری با ایام میلاد حضرت زینب (س) اظهار کرد: سامانه ارتباطی دولت و مردم مهم‌ترین عناصر و عوامل پیشرفت انقلاب محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه باید از این عناصر برای پیشرفت کشور استفاده و انقلاب اسلامی را مورد هدف قرار داد و تصریح کرد: دولت باید در خدمت ملت باشد و هیچ‌گونه جدایی و فاصله‌ای نباید میان دولت و ملت وجود داشته باشد.

امام جمعه قم لازمه ارتباط مردم و دولت نوعی نرم افزار و سخت افزار دانست و بیان کرد: نرم‌افزار این ارتباط همان مردم سالاری دینی است که در این نظام مردم نقش موثری دارند و انتخاب مردم نقش آفرین است و ولایت و رهبری که بر دل‌ها حاکمیت دارد نقش موثری در این نظام ایفا می‌کند.

وی با اشاره به نظام مردم سالاری دینی حاکم در ایران گفت: این مدل از حکومت، بستر ارتباط میان دولت و ملت را افزایش می‌دهد و ما برای افزایش هرچه بیشتر این ارتباط، نیازمند شیوه‌های ارتباطی هستیم که دنیا به این سمت رفته و ما باید در همین راستا حرکت کنیم.

اعرافی ادامه داد: سامانه ارتباط مردم و دولت به حقیقت یکی از شیوه‌هایی است که بسیار موثر بوده  است و همه نهادها باید تلاش کنند که به این نوع ارتباط صمیمی اهتمام داشته و از همه روش‌ها برای گسترش ارتباط‌ها بهره ببرند.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه «111» برای ارتباط مردم و دولت گفت: استفاده از این سامانه بکارگیری روش‌های نو و کاری امید بخش است که به این واسطه زمینه مناسب برای ارتقای بسترهای فرهنگی و اجتماعی در جامعه فراهم می‌شود.

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه قم، قلب معرفتی و فکری ایران و جهان است گفت: باید از ظرفیت‌های استان قم به عنوان مرکز فکری جهان بهره بیشتری برده شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری