کد خبر: 14157

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم خبر داد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم از پیشرفت 30 درصدی موزه انقلاب و دفاع مقدس در قم خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، احمد حسینی ظهر امروز در دیدار آیت‌‌الله علوی گرگانی با اشاره به تاسیس نهادی برای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس در سال 69 اظهار کرد: پس از جنگ حفظ و نگهداری آثار شهدا متولی خاصی نداشت، بنابراین این نهاد تاسیس شد.

وی خاطرنشان کرد: تفسیر عملی روایات و احادیث جهاد توسط علما صورت گرفته و این احادیث در هشت سال دفاع مقدس ظهور پیدا کرده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه دفاع مقدس عنوان کرد: پژوهشگاه دفاع مقدس تاسیس شده که در آن مسائل مربوط به دفاع مقدس تدریس می‌شود.

وی عنوان کرد: نزدیک به یک میلیون دانشجو درس دفاع مقدس را فراگرفتند و البته در استان قم نزدیک به 14 هزار نفر این درس را گذرانده‌اند.

حسینی با بیان اینکه تاکنون 7 هزار شهید گمنام در سراسر کشور تفحص شده است گفت: حفظ آثار هشت سال دفاع مقدس ماموریت اصلی این نهاد است که در این زمینه موزه دفاع مقدس احداث شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ویژگی خاص استان قم این موزه با عنوان انقلاب و دفاع مقدس نامگذاری شده است که تاکنون 30 درصد پیشرفت داشته و در سال 95 به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم یادآور شد: تبیین نقش روحانیت و بانوان در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس در این موزه مورد توجه است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری