کد خبر: 14121

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن:

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن گفت: با وجود آن‌که حضرت زینب (س) از جایگاه رفیعی برخوردار بودند، ولی تکامل ویژه‌ای در جریان کربلا پیدا کردند.

به گزارش قم خبر ، حجت‌الاسلام محمدصادق یوسفی‌مقدم امروز در گفت‌وگو با فارس در قم ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) اظهار کرد:‌ حضرت زینب (س) یکی از زنانی است که در تاریخ اسلام خوش درخشیده و به عنوان شخصیتی اثرگذار در اسلام و تشیع باقی خواهد ماند.

وی خاطرنشان کرد: حضرت زینب (س) در دامن مادری بزرگوار مانند حضرت زهرا (س) پرورش پیدا کردند و تعلیمات پدری مانند علی بن ابیطالب (ع) را فرا گرفتند.

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن با بیان اینکه حضرت زینب (س) از جایگاه رفیع علمی، معرفتی و معنوی برخوردار بودند، اضافه کرد: با وجود آنکه حضرت زینب (س) جایگاه والایی داشتند، ولی تکامل ویژه‌ای در جریان کربلا پیدا کردند، به صورتی که باید بیان کرد که این بانوی بزرگوار پیش از حادثه عاشورا و پس از حادثه عاشورا متفاوت هستند.

وی خاطرنشان کرد: تحمل حادثه عاشورا پیش از وقوع برای حضرت سخت بود ولی پس از عاشورا این بانوی بزرگوار مانند کوهی استوار در برابر دشمنان اهل بیت (ع) قرار گرفتند، چرا که درس صبر و استقامت را از کوشش و تلاش برادر بزرگوارشان در روز عاشورا فرا گرفته بودند.

یوسفی‌مقدم یادآور شد: حضرت زینب (س) پس از جریان عاشورا با قدرت تمام و بدون هیچگونه تزلزلی ایستادگی کردند و هنگام مواجهه با یزید با صلابت و قدرت دستگاه ظلم را رسوا کردند.

وی خاطرنشان کرد: این بانوی بزرگوار به خوبی توانستند در زمینه حمایت و توسعه اهداف قیام عاشورا عمل کنند، به راستی اگر حضرت زینب (س) نبود، قیام امام حسین (ع) به ثمر نمی‌نشست، باید حضرت زینب (س) را از قدرتمندترین حامیان ولایت و با بصیرت‌ترین زنان مسلمان توصیف کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری