کد خبر: 14118

آیت‌الله علوی گرگانی:

استاد حوزه علمیه قم گفت: اکنون جنگی وجود ندارد ولی باید آثار جنگ حفظ شود و بنیاد حفظ آثار باید در این زمینه طوری عمل کند که آثار انقلاب همیشه تازه باشد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت‌الله سیدمحمد علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم با بیان اینکه در عالم هستی هر چیزی به علت‌‌هایی نیاز دارد، اظهار کرد: انقلاب پدیده‌ای در عالم وجود است که جامعه به وسیله آن مسیر خود را تغییر داد و در نهایت تبدیل به انقلاب شد.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) روی داد و در حقیقت با رهبری مرجع و عالم بزرگواری شکل گرفت، بنابراین انقلاب اسلامی،‌ انقلاب ارزشی بود و برای قدرت و دیکتاتوری نبود.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه انقلاب اسلامی تحولی به وجود آورد، گفت: امام خمینی(ره) رهبری انقلاب را به دست گرفتند و این باور را داشتند که کمک خدا با کمک ملت است و مردم نیز به ندای ایشان به عنوان دعوت الهی لبیک گفتند و در حقیقت انقلاب را امام خمینی(ره) رهبری کرد.

وی خاطرنشان کرد: پس از رحلت امام خمینی(ره) پرچم انقلاب به دست آیت‌الله خامنه‌ای داده شد و ما نیز باید در حفظ این انقلاب کوشا باشیم.

آیت الله علوی‌گرگانی ادامه داد: اکنون جنگی وجود ندارد، ولی باید آثار جنگ حفظ شود و بنیاد حفظ آثار باید در این زمینه طوری عمل کند که آثار دفاع مقدس همیشه تازه باشد.

وی با اشاره به اثر راهپیمایی میلیونی مردم در 22 بهمن گفت: دعوت رهبر و مراجع سبب می‌شود که زن و مرد در خیابان‌ها حاضر شوند و این امر نشان می‌دهد که انقلاب زنده و دارای حیات است.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: با شمشیر نمی‌خواهیم به صدور انقلاب بپردازیم، بلکه باید آثار انقلاب را حفظ کرده تا رستگار شویم و بدانیم در صورت پیروی از بزرگان و علما دنیا از قدرت ما متعجب می‌شود.

وی یادآور شد: اگر ملت ایران مطیع امر رهبری و مرجعیت باشد، دنیا نمی‌تواند اقدامی در برابر آنها انجام دهد، زیرا قدرت ملت، قدرت الله است و از قدرت خداوند هیچ فردی نمی‌تواند جلوگیری کند.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به توطئه‌های دشمنان گفت: دشمنان به طور مداوم در حال توطئه‌چینی هستند، بنابراین باید توجه داشته باشیم که دشمن با چه لباسی وارد می‌شود و باید در نظر داشت که همیشه دشمنان با لباس گرگ به عرصه ورود پیدا نمی‌کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری