کد خبر: 14111

معاون استاندار قم در بازدید از نمایشگاه کتاب مطرح کرد

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم گفت: باید مردم را تشویق کرد تا نسبت به کتابخوانی در خانواده اهتمام بیشتری داشته باشند.

خبرگزاری فارس: لزوم ترویج فرهنگ مطالعه در بین خانواده‌ها
به گزارش قم خبر به نقل از ستاد خبری دهمین نمایشگاه کتاب استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی بنایی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) با تاکید بر اینکه باید فرهنگ کتاب‌خوانی ترویج شده و نسبت به آن برنامه‌های ویژه‌ای صورت گیرد، بیان کرد: هرگاه زندگی و معیشت مردم در شرایط سختی قرار گیرد مردم از مطالعه دست می‌کشند و به آن بی‌توجه می‌شوند که باید برای مقابله با این امور امتیازات و امکانات ویژه‌ای برای ناشران و خریداران کتاب فراهم شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم اضافه کرد: برای جلوگیری از بی‌توجهی به کتاب‌خوانی در بین مردم نمایشگاه‌ها تشکیل می‌شود و کارهایی در آن صورت می‌گیرد تا علاقه به کتاب بیشتر شود و مردم احساس کنند کتاب باید در سبد خانواده‌شان باشد و با آن زندگی کنند.

حجت‌الاسلام بنایی یادآور شد: اگرچه کتب الکترونیکی وجود دارد اما آنها هیچ‌وقت نمی‌توانند جایگزین کتاب شوند و وقتی چنین رویکردی وجود دارد باید مردم را تشویق کرد تا نسبت به کتابخوانی در خانواده اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید مردم به کتاب‌خوانی نیاز پیدا کنند اظهار داشت: بیان فردی که مطالعه دارد در مقایسه با کسی که این کار را نمی‌کند کاملا متفاوت است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قم گفت: باید کاری کنیم این نمایشگاه با قوت بیشتری برگزار شده و کاستی‌ها و ضعف‌ها را شناسایی کنیم تا در دوره‌های بعد آن را جبران کرده و به تکامل بیشتر برسیم.

حجت‌الاسلام بنایی پیرامون علت دومین حضورش در دهمین نمایشگاه کتاب قم عنوان کرد: مرتبه اول برای افتتاحیه حضور پیدا کردم اما اکنون برای خرید کتاب آمده‌ام.

وی یادآور شد: با وجود اینکه شرایط اشتغالم زیاد است اما از بازار کتاب دوری نکرده‌ام و در زمینه‌های مورد علاقه، کتاب خریداری می‌کنم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری