کد خبر: 14102

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: مدرسه علمیه خواهران آزاد در شهر قم راه‌اندازی می‌شود.

خبرگزاری فارس: مدرسه علمیه آزاد ویژه خواهران در قم راه‌اندازی می‌شود

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی در جلسه مشترک با اساتید مدرسه علمیه خواهران معصومیه قم با بیان اینکه نگاه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به این مدرسه علمیه یک نگاه ویژه است گفت: این مرکز در نظر دارد در شهر قم مدرسه علمیه آزاد راه‌اندازی کند و امیدواریم این مدرسه علمیه برای نخستین بار در مدرسه علمیه معصومیه راه‌اندازی شود.

وی افزود: این مدرسه علمیه برای ادامه تحصیل اساتید خواهری که مایلند در سال تحصیلی 94-95 دروس آزاد سطوح عالی را بگذرانند فعالیت خواهد کرد. این آموزش ویژه کسانی است که به شکل رسمی در واحدهای آموزشی تربیتی در حال تحصیل نیستند و ویژگی آن این است که نمرات پایان نیمسال آن معتبر خواهد بود.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور در قسمت دیگری از سخنان خود سیاست این مرکز را مدرسه محوری در مدارس علمیه دانست و خاطرنشان کرد: باید به تدریج به جایی برسیم که 100 درصد اساتید واحدهای حوزوی را بانوان تشکیل دهند. البته برای رسیدن به این جایگاه به برنامه‌ریزی نیاز داریم.

وی با اشاره به لزوم راه‌اندازی پژوهشکده حوزوی از سوی دفتر تبلیغات اسلامی برای مدرسه علمیه معصومیه یادآور شد: هر اندازه دفتر تبلیغات اسلامی در این زمینه مساعدت کند، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران نیز سرمایه‌گذاری می‌کند.

جمشیدی حضور در فضای مجازی را یک فرصت دانست و گفت: ما باید این مسئله را جدی بگیریم و برای آن برنامه‌ریزی کنیم تا طلبه از ابتدای ورود به حوزه با یک بسته آموزشی و مهارتی برای اثرگذاری در فضای مجازی مواجه باشد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری