کد خبر: 14100

معاون شهردار قم خبر داد

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهردار قم با بیان اینکه 15 بوستان مهم و بزرگ قم برای ‏اسکان زائران نوروزی تجهیز خواهند شد گفت: بوستان‌های فدک، هاشمی، مهدی، شهید رجایی و ‏امام رضا(ع) از جمله این مکان‌ها هستند.‏

خبرگزاری فارس: آماده‌سازی 15 بوستان قم برای اقامت مسافران نوروزی
به گزارش قم خبر ، مهدی اصفهانیان مقدم امروز در گفت‌وگو با فارس در قم با اشاره به تاکید شهردار قم مبنی بر ارائه خدمات مطلوب به زائران و مجاوران کریمه اهل بیت(س) به ویژه در ایام نوروز اظهار کرد: از ماه‌ها قبل با همین رویکرد، کمیته‌های مختلف در حوزه خدمات‌رسانی نوروزی در مدیریت شهری قم تشکیل شده‌اند.

وی افزود: پاکسازی مبادی ورودی به قم در اولویت فعالیت‌های نوروزی قرار گرفته و بر همین اساس، پسماندها به ویژه خاک و نخاله از مبادی ورودی شهر جمع‌آوری شده‌اند که با محوریت مناطق هشت‌گانه اجرایی می‌شود و طی آن ورودی‌های قم ظاهر بهتری پیدا می‌کنند که البته این امر در کاهش آلایندگی زیست محیطی هم تاثیرگذار است و موجب بهبود سیما و منظر شهری هم می‌شود.

توجه شهرداری قم به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در نوروز 94

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهردار قم با بیان اینکه آماده‌سازی بوستان‌های سطح شهر از دیگر کارهایی است که در اولویت قرار می‌گیرد گفت: تجهیز و نوسازی مبلمان شهری، تجهیز سرویس‌های بهداشتی، روشنایی و آماده‌سازی نمازخانه‌ها در دستور کار قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز برنامه‌هایی مانند پخش اذان در بوستان‌ها در دستور کار قرار دارد، همچنین برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی و تفریحی هم تدارک دیده شده است.

اصفهانیان مقدم با بیان اینکه 15 بوستان مهم و بزرگ قم برای اسکان زائران نوروزی تجهیز خواهند شد خاطرنشان کرد: بوستان‌های فدک، هاشمی، مهدی، شهید رجایی و امام رضا(ع) از جمله این مکان‌ها هستند که زیر پوشش خدمات اقامتی قرار می‌گیرند.

ترویج فرهنگ فاطمی از قم به دیگر شهرها

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهردار قم عنوان کرد: انتقال زائران از بوستان‌های محل اقامت به مکان‌های مذهبی مانند حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) و مسجد مقدس جمکران هم در برنامه مدیریت شهری قرار دارد.

وی به ضرورت بهبود سیما و منظر شهری به ویژه در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: در سوم فروردین ماه سال 94 ایام فاطمیه را در پیش داریم که به همین منظور برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده تا فرهنگ فاطمی از قم به دیگر شهرها منتقل شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری