کد خبر: 14099

عضو شورای شهر قم:

عضو شورای شهر قم گفت: در شرایطی که رکود اقتصادی حاکم شده است، هرگونه تسهیلاتی مانند ارائه ‏تخفیف در عوارض ساختمانی که بتواند موجب تولید کار و فعالیت شود، به نفع شهر است.‏

خبرگزاری فارس: ارائه تخفیف در عوارض ساختمانی به نفع شهر است
به گزارش قم خبر، محسن عابدینی‌پور امروز در گفت‌وگو با فارس در قم با اشاره به ارائه تخفیف‌ در پرداخت عوارض ساختمانی به مناسبت‌های گوناگون مانند دهه فجر اظهار کرد: در فضای کنونی که شاهد رکود اقتصادی هستیم و بیکاری بیداد می‌کند و در همه خانواده‌ها کم و بیش افراد بیکاری وجود دارند، هر اقدامی که به واسطه آن پویایی و فعالیت شروع شود و کار و تولید شکل بگیرد، به نفع همه یعنی شورا، شهرداری و مردم خواهد بود.

وی افزود: در ارائه تخفیف‌هایی که به مناسبت دهه فجر در زمینه عوارض ساختمانی یا جرایم کمیسیون ماده 100 به یک روال همیشگی رسیده‌ایم ولی در شرایطی که رکود اقتصادی وجود دارد، به طور کلی با بقیه تخفیف‌ها در دیگر مناسبت‌ها هم موافق هستم.

عضو شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه هرگونه تسهیلاتی که موجب فعالیت مضاعف شود به نفع همگان خواهد بود، گفت: در مورد مراکز خاص و موسسات مانند جامعةالمصطفی هم که لوایحی به منظور ارائه تخفیف به آنها در شورای شهر مطرح شده، به دلیل اینکه تغییر کاربری آنها از مسکونی به فرهنگی بوده با یک حساب ساده می‌توان دریافت که ارائه تخفیف یک بازی برد ـ برد خواهد بود.

وی ادامه داد: از نگاه اقتصادی نیز تغییر کاربری از مسکونی به فرهنگی به نفع شهرداری خواهد بود و در این بین موسسات فرهنگی از تخفیف بهره‌مند می‌شوند و سود می‌برند.

عابدینی‌پور با اشاره به لزوم توجه به فعالیت‌های فرهنگی در سطح شهر قم خاطرنشان کرد: ارائه تخفیف به موسسات فرهنگی برای ساخت و ساز یا تغییر کاربری نیز می‌تواند گامی در همین راستا باشد و شورا مصوبات منطقی و خوبی در این زمینه داشته است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری