کد خبر: 13973

آیت‌الله نوری‌همدانی:

یکی از مراجع عظام تقلید با اشاره به بیداری اسلامی در جهان گفت: گسترش بیداری اسلامی در جهان نشات گرفته از فعالیت‌های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ایران است.

خبرگزاری فارس: بیداری اسلامی جهان نشات گرفته از انقلاب اسلامی ایران است

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، آیت‌الله حسین‌ نوری‌همدانی ظهر امروز در جمع اعضای مجمع طلاب استان مرکزی با اشاره به آیه 26 سوره انفال اظهار کرد: قرآن همیشه سخنان و درس‌های جدیدی برای مردم دارد.

وی افزود: دنیا به دو اردوگاه شرق و غرب پیش از انقلاب اسلامی ایران تقسیم شده بود و مردم حق هیچ‌گونه اعتراضی را به ابر قدرت‌های جهان نداشتند، اما پس از پیروزی انقلاب مردم ایران با رهبری امام خمینی(ره) و یاری خداوند توانستند در برابر مستکبران ایستادگی کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه طلاب باید پس تحصیل در جامعه حضور فعال داشته باشند گفت: هیچ شغلی بهتر از شغل طلبگی وجود ندارد که باید طلاب برای حضور در این شغل قدردان خداوند باشند.

آیت‌الله نوری‌همدانی تصریح کرد: در روایت‌های فراوانی ائمه اطهار(ع) بر طلب علم تاکید کرده‌اند، این در حالی است که اگر کسی در مسیر علم‌آموزی فعالیت کند، مانند کسی است که همیشه در حال جهاد است.

وی با اشاره به اینکه جامعه به طلاب و روحانیون نیاز دارد، گفت: در جامعه‌ای که حق علیه باطل ایستاده است و در جهان هستی مردم در برابر جولان‌گرانی مانند آمریکا، فرانسه و انگلیس ایستاده است باید طلاب و روحانیون حضور فعال‌تری داشته باشند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر جامعه نیاز به حضور طلاب با همت و جدیت بالا دارد که در این راستا باید طلاب اخلاص، همت بلند، اراده قاطع و ادبیات مناسب را داشته باشند تا بتوانند در جامعه حضور موثر و فعالی‌ داشته باشند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی گفت: هر ساله هزاران نفر از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند، اما در حوزه‌های علمیه ممکن است پس از 50 سال فرد به درجه عالم بودن دست پیدا کند.

وی بیان کرد: بیداری اسلامی موجود در جهان نشات گرفته از انقلاب اسلامی ایران است، زیرا امام خمینی(ره) با دادن خود باوری به مستضعفان و محرومان جهان و تزریق ایمان و خود باوری در آنها، چهره واقعی مستکبران را به مردم جهان نشان داد و همین امر سبب شد تا مردم در برابر قدرت‌های زورگوی جهان ایستادگی کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری