کد خبر: 13957

آیت‌الله علوی‌گرگانی:

یکی از مراجع تقلید گفت: دشمنان در تلاش هستند قشر جوان جامعه را که دارای ایده‌های جدید هستند به سوی خود جذب کنند، اما باید جوانان نسبت به فعالیت‌های شوم دشمنان آگاه شوند و با ایمان خود اجازه پیشروی فعالیت‌های آنان را ندهند.

خبرگزاری فارس: ایمان جوانان کشور توطئه دشمنان را خنثی می‌کند
به گزارش قم خبر ، آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با جمعی از دانشجویان اتحادیه جامعه اسلامی دانشگاه‌ها با اشاره به اقشار مختلف مردم اظهار کرد: یکی از اقشار مهم جامعه قشر جوان است که نقش مهمی در سازندگی و آبادانی کشور می‌تواند ایفا کند.

وی افزود: آگاه‌سازی جوانان از حوادث و رخدادهای موجود سبب استفاده از نیروی فکر و اندیشه آنها و پیشرفت علمی و عملی کشور می‌شود.

این مرجع تقلید با اشاره به تغییر افکار مردم گفت: در بسیاری از مواقع نمی‌توان افکار انسان‌ها را تغییر داد، به گونه‌ای که اگر در این امر موفق عمل کنیم، چیزی شبیه معجزه رخ داده است و بر همین اساس مسئولان و علمای دینی باید تلاش کنند افکار منفی و نادرست جوانان را با آگاه‌سازی تغییر دهند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی تصریح کرد: در حال حاضر دشمنان با فعالیت‌های خود در تلاش هستند، قشر جوان جامعه را که دارای ایده‌ها و افکار نو هستند را به سوی خود جذب کنند اما باید جوانان نسبت به فعالیت‌های شوم دشمنان آگاه شوند و با اعتقاد و ایمان اجازه پیشروی فعالیت‌های آنها را ندهند.

وی با اشاره به اینکه برخی از مردم بدون هیچ آگاهی و اطلاعی پیرو گروه‌های مختلف می‌شوند گفت: جوانان باید دارای اراده و ایمان قوی باشند و با اراده و آگاهی در جامعه حضور و فعالیت داشته باشند.

استاد حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد: داشتن ایمان و اعتقاد در بین قشر جوان جامعه امری بسیاری مهم و لازم است، زیرا اگر این قشر با اعتقاد و ایمان در جامعه حضور داشته باشند، به طور قطع پاداش و جزای نیکی را از پروردگار دریافت خواهند کرد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به مسیر رستگاری و خوشبختی گفت: اگر جوانان در مسیر کسب رضایت الهی فعالیت داشته باشند و در این راستا با علما و اندیشمندان دینی ارتباط داشته باشند، بدون تردید رستگار خواهند شد و از سوی دیگر این رفتار آنها سبب خنثی شدن توطئه‌های دشمنان اسلام و ایران می‌شود.

وی بیان کرد: حضور جوانان در هشت سال جنگ تحمیلی و ایمان و اعتقاد جوانان به نظام جمهوری اسلامی ایران و کشور در بسیاری از مواقع سبب تعجب و شگفتی کشورهای مختلف می‌شد.

این مرجع تقلید تاکید کرد: اگر فعالیت‌هایمان در راستای کسب رضای الهی باشد،رستگار خواهیم شد از همین رو نباید ارتباط با درخت ایمان به پروردگار قطع شود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری