کد خبر: 13905

رئیس مجلس خبر داد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای نشر فرهنگ دینی در سال آینده بودجه‌ای 500 میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است.

خبرگزاری فارس: اختصاص 500 میلیارد تومان برای نشر فرهنگ دینی در بودجه 94
به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، علی لاریجانی امروز در آیین گشایش دهمین نمایشگاه کتاب استان قم در مجتمع ناشران با بیان اینکه قم مرکزی مهم برای تولید تفکرات دینی شده است، اظهار کرد: در حقیقت می‌توان قم را بستری مناسب برای تأملات نظری دینی معرفی کرد و البته لازم است از این ظرفیت در سطح ملی و بین‌المللی بهره کافی برده شود.

وی با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، قم درخشش خوبی در این عرصه داشته است، افزود: امروز شاهد هستیم که تفکر دینی را از منظر علما و اندیشمندان قم مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قم باید در حوزه تولید کتاب از نظر کمی و کیفی به پیشرفت بیشتری برسد.

وی ادامه داد: جامعه‌ای از نظر عقلانیت در سطح بالاتری قرار می‌گیرد که از نظر تولید کتاب به رشد بیشتری رسیده باشد و رشد اندیشه دینی هم به تولید کتاب‌های دینی بستگی خواهد داشت.

لاریجانی با بیان اینکه قم از نظر کمی و کیفی در حوزه نشر کتاب‌های دینی رشد خوبی داشته و یکی از مراکز تولید این نوع از کتاب‌ها به شمار می‌رود، گفت: مولفان و ناشران خوبی در قم حضور دارند که کتاب‌های محققانه‌ای را روانه بازار می‌کنند علاوه بر این راه‌اندازی چاپخانه‌های خوب در قم به این روند کمک کرده است و این روند باید حمایت شود.

رئیس قوه مقننه افزود: ناشران و مولفان همواره جزء اقشار مظلوم جامعه بوده‌اند البته باید به این نکته توجه داشت که کتاب و کتابخوانی زمینه‌ساز رشد عقلانی جامعه به شمار می‌روند و لازم است در این زمینه سرمایه‌گذاری لازم صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه در بودجه 94 هم توجه کافی به حوزه فرهنگ صورت نگرفته است گفت: 500 میلیارد تومان به این حوزه اختصاص داده شده ولی به یقین این رقم کم است؛ آنچه در مجلس مورد بحث قرار گرفته و کمیسیون تلفیق به آن توجه داشته این مبلغ است که برای فرهنگ دینی در نظر گرفته شده است.

لاریجانی بیان کرد: به دولت هم توصیه خواهیم کرد در حوزه فرهنگ دینی و نشر کتاب‌هایی با این مضمون توجه بیشتری داشته باشد و قم را به عنوان پایتخت فرهنگی کشور مورد عنایت افزون‌تری قرار دهد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری