مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم از استفاده بهترین تکنولوژی و تجهیزات در ساخت تصفیه خانه فاضلاب قم خبر داد.

به گزارش قم خبر به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب قم، «عبدالحمید توکلی بینا» در بازدید نمایندگان بانک توسعه اسلامی از تصفیه خانه در دست احداث فاضلاب قم و خطوط فرعی انتقال فاضلاب اظهار داشت: با توجه به شناختی که از پروژه های فاضلاب داریم پیمانکار بین المللی تصفیه خانه فاضلاب قم، کوشیده در پروژه تصفیه طراحی خوبی داشته باشد و از تجهیزات پیشرفته ای نیز استفاده کند.


وی خاطرنشان کرد: در بخش 'سیویل' نیز کیفیت، سرعت و تکنولوژی های اجرای کار مورد توجه ما قرار گرفته که استانداردهای بالایی برخوردار است.

توکلی بینا، پیشرفت پروژه ها را خوب ارزیابی کرد و گفت: این در حالی است که مشکلات مهمی از جمله موضوع تحریم را در پیش رو داریم که سرعت انجام کار را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با اشاره به مشکلات پیش روی اجرای این پروژه ها ابراز امیدواری کرد با تعامل و مساعدت بانک توسعه اسلامی راه کارهای مناسبی برای تسریع در اجرای این پروژه اندیشیده شود.

نماینده بانک توسعه اسلامی نیز دراین نشست ضمن قدردانی ازشرکت آب و فاضلاب قم، پیمانکاران و مشاوران، با اشاره به پیشرفت های پروژه تصفیه خانه فاضلاب قم گفت: امیدواریم در سفرهای بعدی شاهد پیشرفت های بیشتری در این پروژه باشیم.

« تنویر حیدر بخشی» با اشاره به مسائل و مشکلات اجرای این پروژه اظهار داشت: تلاش می کنیم از توان بانک توسعه اسلامی برای سرعت دادن به اجرا و رفع مشکلات استفاده کنیم.

وی مشکلات مالی پروژه را فراتر از کنترل بانک توسعه اسلامی و مربوط به مسائل سیاسی و بین المللی دانست و یادآور شد: سعی ما این است آنچه که مربوط به بانک می شود به موقع و در اسرع وقت به انجام برسانیم.

وی با ابراز خرسندی از ظرفیت قوی پیمانکار پروژه و استفاده از بهترین تجهیزات در اجرای این پروژه تاکید کرد: خوشبختانه مشکلاتی که این پروژه با آن مواجه است فنی نیست که این یک علامت مثبت محسوب می شود.

پیمانکار و مشاور پروژه نیز در ادامه این نشست به ارائه گزارشی از وضعیت پروژه و میزان پیشرفت در بخش های مختلف آن پرداختند و خواستار مساعدت بانک در رفع مشکلات پروژه به ویژه مسائل مالی آن شدند.

نمایندگان بانک توسعه اسلامی پس از این نشست از نحوه اجرای خطوط فرعی فاضلاب در منطقه دو قم بازدید کردند و در جریان میزان پیشرفت آن قرار گرفتند.

یادآور می شود طی تفاهم نامه ای تسهیلاتی به میزان 70 میلیون یورو از بانک توسعه اسلامی برای اجرای شبکه های اصلی و فرعی و تاسیسات فاضلاب در اختیار شرکت آب وفاضلاب قم قرار گرفته است.

بانک توسعه اسلامی یکی از موسسات بزرگ مالی توسعه ای بین المللی و از نهادهای تخصصی سازمان کنفرانس اسلامی است که با هدف پیشبرد توسعه اقتصادی و پیشرفت اجتماعی کشورهای عضو و جوامع مسلمان کشورهای غیر عضو، در سراسر جهان تأسیس شده که دفتر مرکزی آن در شهر جده در عربستان واقع شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری