مسوول موسسه روایت سیره شهدا، نقش دانش آموزان در عرصه جهاد علمی و فرهنگی کشور را مهم و تاثیرگذار عنوان کرد.

به گزارش قم خبر به نقل از ايرنا ، حجت الاسلام 'محمد مهدی ماندگاری' روز سه شنبه در بیست و هشتمین یادواره شهیدان فرهنگی و دانش آموز استان قم در حسینیه شهدای این استان، با بیان اینکه جنگ حق و باطل یک نبرد دایمی است، اظهار داشت: امروز شیوه و نوع رویارویی دشمن با نظام اسلامی از روش نظامی به روش علمی و فرهنگی تغییر پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه قاعده کلی جهادی در هر سه زمینه نظامی، علمی و فرهنگی مشترک است، افزود: اتکا به خدا نخستین و مهترین اصل در دست یابی به موفقیت در میدان جهاد است.

وی تنها عامل پیروزی ملت ایران در برابر همه توطئه های دشمن را ایمان به خدا و کمک گرفتن از پروردگار عنوان کرد و گفت: در زمان دفاع مقدس ایران تنها با اتکا به همین پشتوانه در برابر همه جهان ایستادگی کرد و امروز نیز با اتکا به همین نیرو نباید هیچ ترسی از قدرت های جهانی و بویژه گروه 1+5 داشته باشد.

ماندگاری دومین قاعده مشترک جهاد را تلاش و پشتکار عنوان کرد و افزود: مجاهدت رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس موجب شد تا صدام هر گز نتواند به اهداف خود که همان نابودی ایران و نظام اسلامی بود، دست پیدا کند و امروز نیز دشمنان دیگری مانند آمریکا، انگلیس، آل سعود، داعش و تکفیری ها در کمین ملت ایران نشسته اند، که باید با همان تلاش از رسیدن آنها به مقصود جلوگیری کرد.

وی همچنین انتخاب بهترین الگو و تلاش برای الهام گرفتن از آن را قاعده سوم جهادهای نظامی، علمی و فرهنگی عنوان کرد و افزود: بدون شک آنچه که بیش از همه شهدای جنگ تحمیلی را به این مقام شامخ رساند، تاسی به الگوهای بی همتا و کم نظیری مانند اهل بیت(ع) بود.

ماندگاری همچنین با تاکید بر تداوم راه شهیدان، تصریح کرد: همه اقشار جامعه بویژه جوانان اگر می خواهند در همه عرصه ها به موفقیت برسند باید راهی را که شهدا رفتند، ادامه دهند؛ چراکه شهیدان برندگان واقعی عرصه جهاد و مجاهدت هستند.

وی ارتباط با مسجد و روحانیت را از جمله عوامل مهم قرار گرفتن شهیدان در مسیر جهاد و شهادت عنوان کرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری