کد خبر: 13799

رئیس مراکز تخصصی حوزه‌های علمیه:

رئیس مراکز تخصصی حوزه‌های علمیه گفت: مرکز تخصصی مهدویت آمادۀ هرگونه همکاری در تدوین کتاب در موضوعات دینی و تربیت مربیان پرورشی در سطوح مختلف آموزش و پرورش است.

به گزارش قم خبر به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی در نشست دبیران مناطق پنج‌گانۀ ستاد همکاری‌های آموزش و پرورش که در مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار کرد: موضوع مهدویت از مباحث بسیار مهم آموزه‌های دینی است و جامعه به خصوص قشر جوان نیازمند مباحث مهدوی است.

رئیس مرکز تخصصی مهدویت افزود: مراکز و مؤسسات تخصصی در حوزه می‌توانند نقش سازنده‌ای در تربیت نسل جوان داشته و با همکاری سایر نهادهای فرهنگی در کشور مانند آموزش و پرورش ایفای نقش کنند.

وی افزود: مرکز تخصصی مهدویت آماده هرگونه همکاری در تدوین کتاب در موضوعات دینی و تربیت مربیان پرورشی در سطوح مختلف آموزش و پرورش است.

کلباسی اظهار کرد: تربیت دینی بدون توجه به امام حیّ و زنده امکان پذیر نیست و زمانی تربیت، به جایگاه اصلی خود در جامعه می‌رسد که نسل جوان با حضرت ولی عصر(ع)، ارتباط معنوی برقرار کند و پیوند عمیق معرفتی شناختی با آن حضرت داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: هدف از تربیت دینی در جامعه و به خصوص در آموزش و پرورش تبلیغ آموزه‌های دینی و احیاء ارزش‌های اسلامی به نسل جوان است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری