استاندار قم در پیامی به مناسبت روز دانشجو گفت: واقعه روشنگرانه 16 آذر در ادوار مختلف انقلاب اسلامی موجب شده است تا جامعه متعهد دانشگاهی تمام همت و تلاش خود را در راه تحقق جهاد علمی و عملی و سرافرازی نظام به کار بندد.

خبرگزاری فارس: جامعه ولایتمدار و متعهد دانشگاهی در مسیر سرافرازی نظام حرکت می‌کند
به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، در پیام حجت‌الاسلام محمدصادق صالحی منش آمده است: 16 آذر یادآور خاطره‌ حماسه آفرینی سه شهید دانشجوی مسلمان و مبارز میهن اسلامی است که یاد و نام نیک آنان همواره به عنوان نماد استکبارستیزی، آرمان‌خواهی، عدالت‌جویی و آزادی‌طلبی ملت بزرگ ایران را در اذهان تداعی می‌کند.

روز بزرگی که به عنوان سر آغازی برای ورود عملی جامعه دانشگاهی کشور به صحنه مبارزات ضد استکباری، نقش و حضور مؤثر و ماندگار قشر فرهیخته دانشجو و بدنه علمی کشور در شکل‌گیری نهضت حضرت امام خمینی(ره) و تداوم حیات نظام مقدس جمهوری اسلامی را متبلور ساخت.

 

قیامی که در فضای خفقان و استبداد و سر سپردگی رژیم طاغوت و با تکیه بر ارزش‌های دینی و باور‌های اسلامی دانشجویان مسلمان و عدالت‌خواه شکل گرفت و برای همیشه در تاریخ زرین انقلاب اسلامی جاودانه ماند.

در ادامه این پیام تصریح شده است: دانشجویانی که با تأسی از تعالیم حیات بخش اسلام، سکوت و نظاره‌گر بودن در برابر ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی و غارت و چپاول سرمایه‌ها و منابع ملی را برنتابیده و با روحیه جهاد و شهادت طلبی در برابر ظلم و ستم زورگویان و چپاول‌گران، ایستادگی کرده و پایه‌گذار جنبشی عظیم، تاثیرگذار و سرنوشت ساز در حیات انقلاب اسلامی شدند.

 

واقعه روشنگرانه 16 آذر با گذشت سال‌ها، نه تنها به خاموشی نگراییده، بلکه در ادوار مختلف انقلاب اسلامی موجب شده است تا جامعه ولایت‌مدار و متعهد دانشگاهی این مرز و بوم، با تمسک به روحیه حقیقت‌جویی، کمال‌خواهی و بیدارگری به یادگار مانده از شهدای دانشجو و برخورداری از سلاح علم و بصیرت، تمام همت و تلاش خود را در راه تحقق جهاد علمی و عملی و سرافرازی روز افزون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به کار بندد.

در این پیام خاطرنشان شده است: امروز نیز قشر مکتبی، خلاق و متعهد دانشجوی کشور در سنگر مقدس دانشگاه، با وجود تمام توطئه‌های دشمنان و بدخواهان نظام برای ایجاد تفرقه و شکاف در بین جامعه دانشگاهی و القای روحیه یاس و ناامیدی در محیط‌های دانشگاهی،‌ بیش از هر زمان دیگری به فرهنگ عاشورایی تمسک جسته و در پایبندی به نظام و آرمان‌های امام راحل و پیروی از منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و طی طریق آزادی و آزادگی و مبارزه با استکبار جهانی، استوارتر از گذشته ایستاده و به عنوان عضوی جداناپذیر از پیکره ملت شریف ایران و با تکیه بر روحیه امید و نشاط و خودباوری دانشگاهیان، دفاع از کیان انقلاب اسلامی و تلاش برای عزت، اقتدار و کارآمدی روزافزون نظام مقدس جمهوری اسلامی را وظیفه مهم خود دانسته و برای تحقق آن از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نیست.

در بخش پایانی این پیام خاطرنشان شده است: ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه صفر و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والا

مقام انقلاب اسلامی به ویژه شهدای پرافتخار عرصه علمی کشور، فرارسیدن 16 آذر «روز دانشجو» را به همه تلاش گران عرصه علم و ایمان خصوصاً دانشجویان و دانشگاهیان فهیم و فرهیخته استان مقدس قم تبریک عرض کرده، توفیقات همگی این عزیزان را در پیمودن راه نورانی شهداء و فتح قلل رفیع علم و دانش و رشد و بالندگی ایران اسلامی از درگاه ایزد منان مسئلت دارم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری