کد خبر: 11384

معاون وزیر آموزش و پرورش:

معاون وزیر آموزش و پرورش از نظارت ۵۰۰ نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها بر محتوای کتب درسی خبر داد و گفت: تیراژ کتب درسی در مقاطع مختلف تحصیلی در سال ۱۲۰ میلیون جلد است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم ، حجت الاسلام محی الدین محمدیان پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت الله نوری همدانی با اشاره به تغییرات انجام شده در محتوای کتب درسی اظهار داشت: هرسال در دو پایه تحصیلی به تغییر محتوای کتاب‌های درسی  می‌پردازیم که هدف اصلی ما رسیدن به حیات طیبه و شکوفایی فطرت دانش آموزان است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به رویکردهای نظام آموزشی در کشور افزود: هدف ما در نظام آموزشی کشوربرمبنای تربیت، تعلیم اسلامی، ارتقای تفکر، ایمان و عمل و اخلاق دینی است.

محمدیان بیان کرد: در مجموع در آموزش و پرورش و برای مقاطع مختلف 1150 جلد کتاب وجود دارد که میزان تیراژ آن در سال 120 میلیون جلد است و 35 نشریه هم برای دانش آموزان نشر می‌دهیم که تیراژ آن در سال بیش از 35 میلیون نسخه است.

وی با تاکید بر اهمیت کار نظارت بر محتوای کتب درسی دانش آموزان عنوان کرد: هر اقدامی که در آموزش و پرورش انجام می‌ شود در 3 مرحله کار نظارت بر روی آن انجام می شود و سعی می‌کنیم تا تغییرات محتوای درسی را بر مبنای نیازهای جامعه در مدت 5 سال اعمال کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: مجموعه آموزش و پرورش دارای 500 نفر عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها است که بر محتوای کتاب‌های درسی نظارت می‌کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری