وزیر اطلاعات با بیان این که اگر آرامش و اطمینان در حوزه نباشد، خدمتی به مباحث ولایت فقیه نیست، گفت: بدترین ظلم به ولایت فقیه این است که عرصه را برای بیان نظریه‌ها و بحث‌های آزاد بسته باشیم.

به گزارش  قم خبر به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‎الاسلام والمسلمین سید محمود علوی امروز در همایش بزرگ طلاب و روحانیون قم که در سالن همایش‌‏های مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزارشد اظهار داشت: اگر بخواهیم حرکت‌های فرهنگی اثرگذار داشته باشیم، رفع دغدغه های معیشتی جزو آن است و اگر بخواهیم شعار سال رهبری محقق شود، باید آن را با امنیت گره زد تا فرهنگ را در جامعه رقم بزنیم.

وی افزود: در جامعه‌ای که براساس رفع دغدغه‌های معیشتی و امنیت،  فرهنگ عبودیت شکل بگیرد، فرهنگ ایمانی در فرهنگ اقتصادی تاثیر می گذارد و ایمان امنیت و آرامش و اطمینان از هر سو بارش باران و رحمت خواهدبود.

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنگ سرویس های اطلاعاتی گفت: امروزه جنگ ارتش‏ها به سر آمده و جای خود را به جنگ سرویس‏های اطلاعاتی و امنیتی داده است، بسیاری از جنگ‌های امروز بر سر امنیت داخلی کشورها است و در جنگ سرویس‎های اطلاعاتی و امنیتی تفاوت زیادی با جنگ ارتش‏ها است؛ زیرا در جنگ سرویس‏ها از افراد داخل کشور، دشمن علیه حاکمیت آن کشور استفاده می‏کنند.

حجت‎الاسلام والمسلمین علوی با بیان این که ناتوی سرویس‌های جاسوسی راه اندازی شده است، بیان داشت: در زمان سابق اتحادیه ناتو که یک اتحادیه نظامی به شمار می رفت و امروز هم آرام آرام که اتحادیه سرویس‏های اطلاعاتی در حال شکل‌گیری است.

وزیر اطلاعات تجارت اطلاعاتی را نیز جز برنامه‌های استکباری بر شمرد و تاکید کرد: سرویس‏‌های امنیتی، اطلاعاتی را که مورد نیاز خودشان نیست را جمع آوری می‏کنند و آنها را در اختیار سرویس‎های دیگر که به آن نیاز دارند قرار می‏دهند و با این رویه، تجارت و سود های کلانی به دست می آورند.

حجت الاسلام والمسلمین علوی، بحران سوریه را یک جنگ اطلاعاتی دانست و بیان داشت: سرویس اطلاعاتی کشورهایی مانند عربستان ، اردن، ترکیه و در رأس آنها سرویس اطلاعاتی اسراییل و آمریکا در این کشور استارت جنگ اطلاعاتی را زدند که زاییده آن داعش بوده است.

وی بیان داشت: نیروهای حزب الله در مقاطعی توانستند از طریق سرویس های اطلاعاتی نیروهای داعش را نابود  کنند .

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از  سخنان خود با بیان اینکه گروه تکفیری داعش باگروه‏های مشابه تروریستی تفاوت دارد بیان کرد: داعش دارای ایدئولوژی اعتقادی است که می خواهند با آزادسازی دمشق و بغداد که زمانی مرکز خلافت اموی‏ها و عباسی‏ها بوده است را به دنیا اثبات کنند.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد:  نیروهای داعش در راستای عملکرد صلاح الدین ایوبی، به عنوان یک الگو برای خود مبارزه با شیعه و هم‌پیمانان را در دستور کار دارند و بعد از آن به جنگ کافران می‌روند.

حجت الاسلام و المسلمین علوی در بخش  سوم سخنان خود با اشاره به آرامش در کشور بیان داشت: امنیت برای حوزه علمیه از وظایف دستگاه اطلاعات کشور است، طلاب و روحانیون باید دارای امنیت باشند, نباید برای هر بحث علمی پاسخ بدهند، امروز نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر ولایت فقیه است  .

وزیر اطلاعات بیان داشت: تفکر ولایت فقیه، زمانی می تواند به همه شبهات پاسخ دهد که در حوزه علمیه بتواند در کمال آرامش بحث های آزاد و دفاع از  ولایت فقیه را نظر یه پردازی کند.

وی با بیان این که اساتید باید بتوانند با مباحث علمی در بحث تضارب آرا نظریه پردازی کنند گفت: اگر آرامش و اطمینانی در حوزه نباشد  خدمت به مباحث ولایت فقیه نیست، بدترین ظلم به ولایت فقیه این است که عرصه را برای بیان نظریه ها و بحث های آزاد بسته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین علوی گفت: مباحث پلورالیزم دینی، نیاز به فکر حوزه دارد، مباحث جدیدی را مطرح می کنند اگر حوزه نتواند آن را پاسخ دهد، فکر عده ای را به چالش می‌کشند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری