آیت الله مصباح یزدی گفت: هدف اصلی انقلاب ایران ترویج اسلام ناب و احکام اسلامی در جامعه بوده است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم ، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی ظهر امروز در همایش نسیم بهشتی که در سالن اجتماعات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) برگزار شد با اشاره به ویژگی‌های خاص انسان‌ها در نظام خلقت اظهار داشت: انسان‌ها بر اساس انگیزه‌های خود به گرایش‌های مادی و معنوی تمایل دارند و این تفاوت در تمایلات وزندگی در دنیا سبب امتیاز ویژه انسان میان سایر مخلوقات شده است.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه انسان دارای اختیار است افزود: بر اساس همین اختیار است که انسان‌ها بین فضایل و رذایل انتخاب می‌کنند و مسیر زندگی خود را انتخاب می‌کنند و کسانی که بعد مادی توجه می‌کنند زندگی را فقط در دنیا می‌بینند و بر اساس این دیدگاه است که زندگی خود را ادامه می‌دهند.

وی بابیان اینکه خداوند به همه افراد کمک می‌کند تا به اهداف خود برسند گفت: برخی به دنبال زندگی مادی و دنیایی هستند و هدفشان به پایان رساندن زندگی دنیایی است و خداوند نیز به آن‌ها در همین مسیر کمک می‌کند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌ها تفاوت دارد خاطرنشان کرد: هدف اصلی انقلاب ایران ترویج اسلام ناب و احکام اسلامی در جامعه بوده است و این موضوع در وصیت‌نامه شهدای دفاع مقدس و شهدای انقلاب دیده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب زمانی می‌تواند به ایده آل‌های خود برسد که به ابعاد مادی، معنوی و الهی توجه ویژه شود گفت: باید مسیر انقلاب برای جوانان تبیین شود و آن‌ها بدانند در چه جهت باید حرکت کنند و نباید به دنبال اهداف دنیایی باشیم.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) باب یان اینکه اسلام مانند درختی است که اگر ریشه آن سالم باشد، تنومند و قوی می‌شود، خاطرنشان کرد: باید از درخت انقلاب مراقبت کرد تا از آسیب دور باشد و به پیشرفت برسیم.

وی با اشاره به برگزاری طرح ولایت تصریح کرد: این طرح که در مدت کوتاهی نیز برگزار می‌شود تلاش می‌کند تا آموزه‌های دینی را در بخش‌های مختلفی به جوانان آموزش دهد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری