آیت الله مکارم شیرازی گفت: اجتماع بسیار گسترده در این روز برای حضور در زیارت اربعین تشکیل می‌شود بسیار گسترده‌تر در ایام حج است که نشان دهنده اوج عزت و اقتدار برای حرکت در مسیر خدا است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم ، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی ظهر امروز در دیدار با دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های سراسر کشور اظهار داشت: پیش از انقلاب کشور ایران مانند الان دارای اقتدار و پیشرفت نبوده است، بلکه پیروزی انقلاب اسلامی سبب ارتقای جایگاه ایران در انظار عمومی شد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به تلاش برای حرکت در مسیر قرب خداوند، افزود: حرکت در مسیر خداوند به انسان‌ها نیرو می‌دهد، بنابراین باید جوانان به عنوان سرمایه و آینده‌سازان کشور دین و اسلام را زنده نگه‌دارند و از رسوخ اندیشه‌های بیگانگان جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد: همه نهادها، مدارس، دانشگاه‌ها و والدین در زمینه حفظ اعتقادات جوانان وظایفی سنگینی برعهده دارند، باید در نظر داشت تنها تفاوت ما با دشمن در دین و ایمان است، همه ابزارها را ما و دشمن در اختیار داریم، اما آن‌ها دین ندارند.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: شرایط جامعه باید بررسی شود تا همه رسانه‌ها به وظیفه خود عمل کنند، البته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه وظیفه سنگینی دارد زیرا باید جامعه را هدایت کنند.

مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: در حال حاضر رژیم صهیونیستی از درون و بیرون در حال نابودی است آن‌ها در زمانی این تصور را داشتند که غول خاورمیانه هستند اما توان شکست یک کشور عربی را ندارند که این نشانه ضعف آن‌ها است.

وی با تاکید به ایستادگی جوانان و مسلمانان غزه در برابر رژیم صهیونیستی بیان کرد: ایمان و عقیده از جمله سرمایه‌های ارزشمندی است که باید به آن توجه ویژه کرد، زیرا با ایمان و اعتقادات قوی هیچ قدرتی نمی‌تواند با ما مبارزه کند.

آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: کشور ما توانسته است تحریم و فشارها را تحمل کند حتی در مسئله هسته‌ای نیز ایمان، اعتقاد و شجاعت جوانان گره‌گشا بود در صورتی که دشمن قبول نکند و توافقی در زمینه انرژی‌ هسته‌ای انجام نشود، باز هم می‌توانیم پیروز میدان باشیم.

مرجع تقلید شیعیان افزود: اجتماع بسیار گسترده در این روز برای حضور در زیارت اربعین تشکیل می‌شود بسیار گسترده‌تر در ایام حج است که نشاندهنده اوج عزت و اقتدار برای حرکت در مسیر خدا است.

وی گفت: افزایش جمعیت عزاداران حسینی از دو نفر در نخستین اربعین امام حسین(ع) تا میلیون‌ها نفر در شرایط فعلی نشان دهنده  قدرت و عزت در ارتباط با خدا است که سبب شده تا جوانان با وجود خطرات زیاد در این سفر حاضر شوند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری