کد خبر: 11363

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه‌:

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: موقوفات در کشور امسال بیش از ۱۰ برابر نسبت به سال گذشته رشد کرده‌اند و ۲۰۰۰ مورد وقف جدید ثبت شده است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی محمدی ظهر امروز ‏در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی، با اشاره به افزایش آمار موقوفات کشور  اظهار داشت: افزایش آمار موقوفات سبب ازدیاد درآمد سازمان اوقاف و افزایش کمک‌های این سازمان به نیازمندان شده است و از محل درآمد موقوفات به خانواده‌ها و جوانان نیازمند مساعدت فراوانی صورت گرفته است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: 14 هزار مورد کمک به دانش آموزان نیازمند، 24 هزار مورد کمک به ایتام و خانواده‌های نیازمند، اعزام بیش از هزار نفر به مشهد مقدس که تاکنون به زیارت حرم امام رضا (ع) نرفته بودند، کمک‌هزینه درمانی به 9700 نفر، اعزام 200 نفر به عتبات عالیات ، 19 میلیارد تومان کمک به حوزه‌های علمیه، اقامه عزا سید‌الشهداء با مبلغ معادل 22 میلیارد و 400 میلیون تومان از خدماتی بوده که توسط سازمان اوقاف انجام‌شده است.

وی با بیان اینکه به 3082 هیئت عزاداری امام حسین (ع) کمک مالی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: اعزام بیش از 15 هزار مبلغ، انجام بیش از 14 هزار و 600  مراسم مذهبی در حسینیه‌ها و مساجد، بیش از 2000 مورد وقف مردمی که در مقایسه با گذشته پیشرفت ده برابری داشته است، شرکت یک‌میلیون و 400 نفر در برنامه‌های حفظ قران و برگزاری مسابقات قرآنی را از دیگر فعالیت‌های سازمان اوقاف معرفی کرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بابیان اینکه نقشه جامعی برای فعالیت‌های عمرانی در امام زادگان داریم تصریح کرد: عمران و آبادانی امام زادگان با نوسازی 1300 بقعه و 160 میلیارد تومان اعتبار در دستور کار اوقاف قرار دارد.

وی به برنامه‌های فرهنگی که توسط سازمان اوقاف انجام‌شده است اشاره کرد و گفت: در دهه دوم فاطمیه 500 هزار جلد کتاب از خطبه فدکیه،کتاب سبک زندگی حسینی با  200 هزار جلد، کتاب منشور عزت که شامل خطبه حضرت زینب (س) است با شمارگان چاپ 200 هزار جلد و کتاب آیات زندگی با شمارگان 500  هزار جلد از منشورات فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری