کد خبر: 11218

سرمربی تیم ملی فوتسال روسیه با بیان این که روسیه پس از دو نایب قهرمانی متوالی در اروپا حالا به دنبال قهرمانی جهان است گفت: ایران قدرت اول فوتسال آسیاست و هر بازی با ایران برای روسیه تجربه جدیدی است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم ، به بهانه حضور سرگئی اسکوروویچ سرمربی تیم ملی فوتسال روسیه در قم با وی گفت‌و‌گویی اختصاصی انجام داده‌ایم که از نظر می‌گذرانید:

تسنیم: پس از نایب قهرمانی در مسابقات قهرمانی اروپا در بلژیک، تیمی که به ایران آمده تا چه اندازه نسبت به تیم نایب قهرمان اروپا تغییر کرده است؟

اسکوروویچ: استخوان بندی تیم ملی روسیه در مقایسه با مسابقات قهرمانی اروپا تغییری نکرده است البته این تیم کمی جوان و پرانرژی‌تر شده است.

ما در جام ملت‌های 2012 در کرواسی به فینال رسیدیم و این اتفاق در مسابقات یورو 2014 بلژیک هم افتاد و ما در فینال به ایتالیا باختیم اما نمی‌توانیم به اینکه تیم دوم اروپا هستیم ببالیم.

اینکه در دو دوره متوالی یورو فینالیست باشید اتفاق بزرگی است اما کافی نیست بلکه ما باید همیشه برای بهترین بودن بجنگیم.

تسنیم: آیا این جونگرایی مقطعی است یا به طور کلی سیاست جوانگرایی در دستور کار روس‌ها قرار گرفت؟

اسکوروویچ: آن بازیکنانی که قدیمی بودند همه را کنار گذاشته‌ایم و نسل جدیدی از بازیکنان جوان به تیم ملی تزریق شده‌اند و در حال حاضر نیروی جوانی، بیشترین کمک را به تیم ملی ما می‌کند.

خودتان هم می‌بینید که ما تیم دوم کشورمان که‌‌ همان تیم امید ماست به ایران آورده‌ایم تا تجربه خوبی از این مسابقات پیدا کنند و بتدریج برای حضور در تیم اصلی ما برای مسابقات اروپایی آینده و جام جهانی فوتسال آماده شوند و بتوانند جای باتجربه‌ها را بگیرند.

تسنیم: تعدادی از بازیکنان غیر روس در ترکیب تیم ملی روسیه حضور دارند. آیا رسانه‌ها و اهالی فوتسال در روسیه نسبت به حضور این بازیکنان واکنش منفی نشان نمی‌دهند؟

اسکوروویچ: فرقی برای ما نمی‌کند زیرا این بازیکنان کسانی هستند که اقامت و پاسپورت روسی دارند و برای ما اهمیتی ندارد که اصالتا متعلق به کدام کشور هستند.

مهم این است که آن‌ها روس هستند و ما این اجازه را داریم که از آن‌ها استفاده کنیم و در روسیه هم با این موضوع مخالفت یا جبه گیری نمی‌شود.

تسنیم: لیگ فوتسال روسیه در سال‌های اخیر پیشرفت کرده و تیم ملی روسیه هم در 2 دوره اخیر جام ملت‌های اروپا در کرواسی و بلژیک 2 نایب قهرمانی دارد. آیا زمان قهرمانی جهان برای روسیه فرا رسیده است؟

اسکوروویچ: داشتن یک لیگ قوی به ما کمک می‌کند در سطح جهان حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم و روسیه را به عنوان یکی از قدرت‌های فوتسال جهان معرفی کنیم.

در حال حاضر تیم چهارم جهان و دوم اروپا هستیم و هدف ما این است که بتوانیم هم برای برای دومین بار قهرمانی اروپا را پس از 20 سال به دست آوریم و هم در جام جهانی قهرمان شویم و فدراسیون فوتبال روسیه هم همین هدف گذاری را دارد.

تسنیم: با توجه به اینکه ایران و روسیه همه ساله برابر هم قرار می‌گیرند، اهمین دیدار برابر ایران را چطور ارزیابی می‌کنید؟

اسکوروویچ: ایران یکی از بهترین تیم‌های دنیاست و در قاره آسیا که فوتسال در آن هر سال نسبت به سال قبل رشد بیشتری داشته، ایران حرف اول را می‌زند.

چه کسی می‌تواند اهمیت فنی مسابقه برابر چنین تیمی را انکار کند حتی اگر در طول سال چند بار با این تیم بازی داشته باشیم، هر بازی برای ما تجربه جدید و با ارزشی است.

ما هر زمان که برابر ایران قرار گرفته‌ایم، مسابقه ما مسابقه‌ای نزدیک، حساس و درگیرانه بود و هر زمان که می‌خواهیم به هدفی برسیم باید از‌‌ همان ابتدا با تیم‌های قدرتمند بازی کنیم که ترس بازیکنان جوان ما بریزد.

ما بازیکنان تیم ملی ایران را می‌شناسیم و چند نفر از آن‌ها در لیگ کشور ما شاغل هستند و این، نشان می‌دهد فوتسال ایران سال به سال ححرفه‌ای‌تر می‌شود.

تسنیم: پیروزی در بازی‌های دوستانه با ایران برای شما اهمیت دارد یا تنها به دنبال میدان دادن به جوان هایید؟

اسکوروویچ: من اینجا هستم تا پیروز شوم. البته مسابقات تدارکاتی همیشه جنبه آمادگی برای مسابقات رسمی را دارد و ما فرصت خوبی داریم تا جوان‌های ما برابر یک تیم قدرتمند کسب تجربه کنند.

اما امروز در فوتسال جهان، مسابقات بین المللی که جنبه رسمی ندارد از نظر نتیجه حائز اهمیت است و ما هم می‌خواهیم برنده بازی باشیم.

این مسابقات را آنالیز می‌کنیم و از آن در مسابقات آینده بهره می‌بریم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری