آیت‌الله نوری همدانی گفت: بیش از ۲۰میلیون نفر از شیعیان در مراسم اربعین حسینی شرکت می‌کنند که زائران ایرانی زیادی هم در این مراسم حضور دارند، این جمعیت میلیونی مانوری است برای قدرت‌های جهانی که بدانند شیعیان دارای چه قدرت عظیمی هستند.

به گزارش به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم ، آیت‌الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با رضایی مدیرکل حج و زیارت استان قم با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم سوگواری برای اهل‌بیت(ع) اظهار داشت: هرچه برای اهل‌بیت(ع) مراسم برگزار کنیم باز هم ناچیز است و باید تلاش کرد تا برای ائمه(ع) و امام حسین(ع) مراسم سوگواری باشکوهی برگزار شود.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اهمیت برگزاری پرشکوه مراسم اربعین حسینی بیان کرد: قرن‌ها است که مراسم پیاده‌روی به‌مناسبت اربعین در کشور عراق برگزار می‌شود و مردم این کشور از اول ماه صفر با پای پیاده به‌سمت کربلا حرکت می‌کنند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به پیاده‌روی باشکوه مراسم اربعین حسینی در عراق عنوان کرد: هرساله استقبال چشم‌گیری از این مراسم می‌شود و بیش از 20 میلیون نفر از شیعیان در آن شرکت می‌کنند که زائران ایرانی زیادی هم در این مراسم حضور پیدا می‌کنند، این جمعیت میلیونی مانوری است برای قدرت‌های جهانی که بدانند شیعیان و مسلمانان دارای چه قدرت عظیمی هستند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به رشادت‌های سردار سلیمانی در ایجاد امنیت در کشور عراق تصریح کرد: اوباما و جان کری آرزوی دیدن حاج قاسم سلیمانی را دارند اما بدانند ما قاسم سلیمانی‌های زیادی را در کشور داریم و سردار سلیمانی یکی از سرداران و فرماندهان این انقلاب است.

وی با تأکید بر حضور باشکوه زائران ایرانی در مراسم اربعین حسینی اظهار داشت: باید تلاش کرد تا از کشور ایران هم زائران زیادی به اربعین حسینی بروند و در این عزاداری شرکت کنند تا مراسم اربعین  امسال با شکوه و قدرت بیشتری برگزار شود.

آیت‌الله نوری همدانی با تأکید بر اقدام مناسب گروه حج و زیارت جهت رفاه زائران ایرانی برای حضور در کشور عراق گفت: اقدام شما جهت ساماندهی زائران اربعین اقدام بسیار مناسبی است و باید تلاش کرد تا زائران ایرانی جهت حضور در کشور عراق با مشکل و سختی مواجه نشوند.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر جایگاه بالای کشور ایران در منطقه خاطرنشان کرد: در دنیا یک کشور وجود دارد که کنار نعمت ولایت دارای قدرت جهانی است که امنیت و آسایش هم کنار آن وجود دارد که ما باید قدردان نعمت ولایت باشیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری