مدیرکل حج و زیارت استان قم گفت: ما برای اسکان زائران ایرانی ۲ هزار متر را سقف زدیم و روزانه به ۷۵۰۰ نفر زائران غذا می‌دهیم که در کل ۲ میلیاردتومان هزینه در بردارد.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم ، اکبر رضایی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی، با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت حضور با شکوه زائران ایرانی در مراسم اربعین حسینی امسال اظهار کرد: ما برای زائرانی که قصد زیارت عتبات و حضور در مراسم اربعین را دارند تمهیدات مناسبی را اندیشیده‌ایم تا مشکلی برای حضور در کشور عراق نداشته باشند.

مدیرکل حج و زیارت قم افزود: ستادی برای اربعین تشکیل شد و بیمه و عوارض خروج از مرز را حذف کردیم که سبب می‌شود زائران حسینی زمان کمتری را برای حضور در کشور عراق بگذرانند.

رضایی با تاکید بر اهمیت برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی بیان کرد: 6 استان کشور برای پذیرایی و برگزاری مناسب و باشکوه مراسم اربعین در کشور عراق کمک می‌کنند که استان قم هم یکی از این استان‌ها است.

وی با تاکید بر اهمیت نظر مراجع برای برگزاری مراسم اربعین عنوان کرد: هدف ما از دیدار با مراجع استفاده از نظرات و تجربیات شما علما است تا بتوانیم با اقدامات خود حضور خوبی در مراسم اربعین داشته باشیم.

مدیرکل حج و زیارت قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت رفاه حال زائران در مراسم اربعین تصریح کرد: ما برای اسکان زائران ایرانی 2 هزار متر را سقف زدیم و روزانه به 7500 نفر زائران غذا می‌دهیم که در کل 2 میلیاردتومان هزینه می‌برد.

رضایی با اشاره به اهمیت اسکان زائران ایرانی در عتبات خاطرنشان کرد: اولویت اول ما برای زائران اسکان مناسب آن‌ها است و با توجه به برداشته شدن ویزا زائران ایرانی بیشتری به کشور عراق سفر می‌کنند که ما تلاش می‌کنیم تا امکانات رفاهی وپذیرایی مناسبی برای آن‌ها داشته باشیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری