خبرگزاری تسنیم: عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهداف آیت الله قاضی خرم آبادی برای تاسیس دانشگاه قم گفت: هدف آیت الله قاضی، پرورش نیروهای مومن برای انقلاب اسلامی بود و می‌خواست دانشگاهی نمونه از نظر علمی و اخلاقی برای انقلاب اسلامی ایجاد کند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم ، آیت‌الله علیرضا اسلامیان ظهر امروز در مراسم گرامیداشت پنجمین سالگرد ارتحال آیت‌الله قاضی خرم‌آبادی که در سالن همایش‌های شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد، با اشاره به شخصیت ابعادی مرحوم آیت‌الله قاضی خرم‌آبادی اظهار داشت: آیت‌الله قاضی دارای اخلاص بود و شخصیتی بود که بدون اینکه نیازی و هدفی داشته باشد برای تاسیس و تکمیل این دانشگاه زحمات زیادی کشید.

آیت‌الله اسلامیان با اشاره به اهداف آیت‌الله قاضی خرم‌آبادی برای تاسیس دانشگاه قم بیان کرد: هدف وی از تاسیس این دانشگاه پرورش نیروهای متعهد و مومن برای انقلاب اسلامی بود. وی می‌خواست دانشگاهی نمونه از نظر علمی واخلاقی برای انقلاب اسلامی ایجاد کند و در این امر به موفقیت رسید.

عضو هیئت امنای دانشگاه قم با تاکید بر اهمیت اخلاق و دین در نزد آیت الله قاضی عنوان کرد: آیت الله قاضی در کنار علم بر دو موضوع اخلاق و دین تاکید داشت و قصد داشت تا دانشجویان در کنار فراگیری علم به اخلاق و دین تکیه کنند.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: همه ما اعتقاد داریم که باید روزی در محضر خداوند پاسخگوی اعمال و رفتار خویش باشیم، پس ‌مراقب باشیم تا اعمال ما در جهت رضای خداوند باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حدیثی از ائمه (ع) اظهار داشت: پیامبر (ص) فرمودند که علم امانت خداوند در زمین است و علما هم افرادی هستند که خدا آن‌ها را برای این امانت امین خود قرار داده است، هر امانتی ادایی دارد و در این روایت آمده ‌که ادای امانت علم که امانت الهی است، عمل کردن به آن است.

آیت الله اسلامیان گفت: باید تلاش شود تا از نظر علمی و اخلاقی این دانشگاه به سطح و جایگاه بالاتری برسد.

عضو هیئت امنای دانشگاه قم با اشاره به اهمیت جایگاه دانشگاه قم در سراسر کشوربیان کرد: باید تلاش شود تا این دانشگاه در میان دانشگاه‌های کشور نمونه باشد و دانش آموختگان این دانشگاه از نظر علمی و اخلاقی و اعتقادی نمونه باشند، دانشجویی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می‌شود باید در کنار تبلیغ علم و دانش یک مبلغ دینی هم باشد چون این دانشگاه قسمتی از حوزه علمیه است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری