عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه مرحوم مدرس در اجرای احکام اسلام خط شکن بود، گفت: پیاده شدن احکام اسلامی‌‌ همان سیاست است، که آیت الله مدرس بدون هیچ ترسی یکه و تنها به مجلس رفت و اجرای احکام اسلامی را خواستار شد.

به گزارش قم خبر , آیت الله محسن فقیهی در گفت‌و‌گو با تسنیم ، بااشاره به جمله معروف آیت الله مدرس «سیاست ما عین دیانت ماست» اظهار داشت: این جمله آیت الله مدرس همان مطلبی است که رسول خدا (ص) به آن تاکید می‌کردند که باید احکام اسلامی که در قرآن آمده است همه اجرا شود.

وی بابیان اینکه اجرای احکام اسلامی‌‌ همان سیاست است، افزود: پیامبر (ع) و امیرالمومنین (ع) و همه ائمه برای اجرای احکام اسلامی آمده‌اند و دستوراتشان اجرای احکام اسلامی و همان سیاست است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اجرای احکام اسلامی را در ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، دانست و گفت: ولایت فقیه که به فرمان حضرت امام خمینی (ره) بود،‌‌ همان پیروی از دستورات ائمه اطهار (ع) و پیغمبر (ص) است که باید اجرا شود، نه اینکه احکام اسلام در قرآن باشد اما به فراموشی سپرده شود.

آیت الله فقیهی خاطرنشان کرد: پیاده شدن احکام اسلامی‌‌ همان سیاست است، که آیت الله مدرس بدون هیچ ترسی یکه و تنها به مجلس رفتند و اجرای احکام اسلامی را خواستار شدند.

وی بااشاره به اینکه اسلام برای این آمده است که احکامش اجرا شود، افزود: فرمایش مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) اجرای احکام اسلامی است و این خواسته رسول خدا (ص) و ائمه اطهار (ع) است که آیت الله مدرس در اجرای این احکام خط شکن بودند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: آیت الله مدرس از شجاعت خاصی برخوردار بودند که توانستند در مقابل طاغوت و سردمداران آن زمان با آن استبداد حکومت رضا خان مطالب دفاع احکام اسلام را بیان کنند.

آیت الله فقیهی بابیان اینکه آیت الله مدرس از کشته شدن نترسیدند، تصریح کرد: شهید مدرس از علمای بزرگ دین بودند که وظیفه شرعی خود را تا پای جان انجام دادند و این از افتخارات ایشان بود.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری