مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: امام موسی کاظم(ع) از یک طرف با دستگاه خلافت بنی عباس و از طرفی دیگر با افکار منحرف ترویج شده توسط دستگاه خلافت مبارزه کرد.

به گزارش قم خبر , حجت‌الاسلام جواد عظیمی در گفت‌وگو با فارس ضمن تبریک سالروز ولادت امام موسی کاظم(ع) اظهار کرد: با توجه به سیاست مزدورانه هارون‌الرشید دوران امامت امام موسی کاظم(ع) بسیار سخت بود.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی سخت‌گیری‌های شدید هارون‌الرشید بر اهل بیت(ع) به ویژه امام کاظم(ع) و از طرفی مقبولیت ظاهری که در جامعه برای خودش ایجاد کرده بود، سبب شد دوران امامت امام هفتم به دوران سختی تبدیل شود.

مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم عنوان کرد: بنی عباس برای اینکه مذهب تشیع را زیر سئوال ببرد، فرقه‌ها و گروه‌های انحرافی زیادی را تدارک دید تا در برابر شیعه قدعلم کنند.

وی یادآور شد‌: دستگاه خلافت بنی عباس افکار انحرافی را در دوران امام موسی کاظم(ع) به وجود آورده بود و مذاهب حنفیه، مالکیه و حنبلیه در زمان این امام بزرگوار گسترش پیدا کرد.

عظیمی با اشاره به اقدامات پیشوای هفتم شیعیان در زمینه ترویج مکتب تشیع گفت: این امام بزرگوار از یک طرف با دستگاه خلافت بنی عباس مبارزه می‌کرد و از طرفی دیگر با افکار منحرفی که توسط دستگاه خلافت به وجود آمده بود، به مبارزه پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: امام موسی کاظم(ع) برای مبارزه با افکار منحرف در زمینه نشر احکام نورانی قرآن و به‌ویژه مکتب تشیع مبارزاتی داشتند و سلسله بحث‌ها و درس‌هایی برگزار کرده و شاگردانی را تربیت کردند تا با افکار الحادی و انحرافی مبارزه شود.

مسئول دارالقرآن اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قم یادآور شد:‌ فرستادن نائب از سوی خود به اقصی نقاط مملکت اسلامی یکی دیگر از کارهای مبارزاتی حضرت بود که امام در این زمینه شاگردانی را تربیت کردند و به مکان‌های مختلف فرستادند تا در زمینه ترویج مکتب تشیع تلاش کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری