رئیس شورای شهر قم گفت: از شهردار خواسته شد استعفایی را که نوشته بود به شورا ارائه ندهد و با تمام توان به کار خود ادامه دهد.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، ولی‌الله بیاتی صبح امروز در ابتدای جلسه علنی و رسمی شورای شهر قم اظهار کرد: این توفیق را داریم که به عنوان عضو شورا به مردم خدمت می‌کنیم و کارکنان شهرداری هم چنین توفیقی را یافته‌اند.

وی افزود: خدمت به مردم در شرایط کنونی به ویژه در شهر قم که همواره در صحنه‌های انقلاب و دفاع مقدس حضور داشته‌اند و مدافع ولایت بوده‌اند، اهمیت خاصی دارد.

رئیس شورای شهر قم با بیان اینکه شهردار و مدیران شهری هم باید خداوند را شاکر باشند که این توفیق را یافته‌اند تا بتوانند به مردم خدمت کنند گفت: همه دستگاه‌ها به ویژه شورا و شهرداری باید دست در دست هم، خدمت به شهروندان و زائران قم را در اولویت قرار دهند؛ علما و مردم هم این اقدامات را می‌بینند و رضایت‌مندی آنها از عملکرد مدیریت شهری در قم رو به افزایش بوده است که طی ملاقات‌ها و نظرسنجی‌ها شاهد این امر هستیم.

وی ادامه داد: از نظر مباحثی که طی روزهای اخیر مطرح شده بود همه اعضای شورا جز یک نفر که در قم ساکن نبود در جلسه‌ای که شب گذشته تشکیل شد حضور یافتند و از شهردار هم خواستیم حضور یابد تا بررسی کاملی بر روی مسائل اخیر صورت بگیرد؛ توضیحات شهردار را شنیدیم و در فضایی بسیار خوب، همه اعضای شورا از شهردار و اقداماتی که در سطح شهر صورت می‌گیرد حمایت کردند؛ از شهردار خواسته شد استعفایی را که نوشته بود به شورا ارائه ندهد و با تمام توان به کار خود ادامه دهد.

بیاتی با بیان اینکه مشکلاتی که این روزها در قم به وجود آمده چندان پیچیده نبوده و قابل حل هستند خاطرنشان کرد: اگر اختلاف نظری هم باشد شورای اسلامی شهر قم با 21 عضو که منتخب مردم هستد آن را برطرف خواهد کرد؛ این آمادگی وجود دارد که در موارد این چنینی هماهنگی لازم را به وجود آوریم.

رئیس شورای شهر قم افزود: توقع ما این است که اگر مشکلاتی در سطح شهر به وجود می‌آید و اختلاف نظری هست، حتما با شورا مشورت شود و شورا هم با حفظ جایگاه خود، نقش هماهنگ‌کنندگی را به خوبی ایفا کرده و به دستگاه‌های خدمت‌رسان کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه شوراها یکی از ارکان نظام اسلامی هستند گفت: پیش از استفاده از هرگونه ابزاری باید با شورا مشورت شود تا مسائل بهتر پیش بروند.

بیاتی جلسه شب گذشته شورا با شهرداری را عاملی برای همدلی بیشتر دانست و عنوان کرد: علما و مردم قم طی روزهای اخیر پیگیری‌های مختلفی داشتند؛ مقرر شده شهردار از امروز کار خود را با قوت ادامه دهد و همچون گذشته، شهرداری به عنوان خدمت‌رسانی مهم در شهر قم به فعالیت بپردازد.

رئیس شورای شهر قم با بیان اینکه برخی روزنامه‌ها مطالبی را منتشر کردند که با واقعیت منطبق نبود گفت: شهرداری و شورای شهر قم سیاسی نیستند بنابراین همه باید همکاری کنند تا کارها به خوبی پیش برود و کارنامه خوبی از خود بر جای بگذاریم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری