مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: دسته‌های عزاداری هیئت‌های مذهبی قم در مراسم پیاده روی اربعین حسینی از حرم حضرت معصومه (س) تا مسجد مقدس جمکران به حرکت در می‌آیند.

به گزارش قم خبر به نقل روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام عباس اسکندری در همایش توجیهی آموزشی مسئولان هیئت‌های مذهبی استان قم که در اداره کل تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام حزن و اندوه اسارت آل الله، از همکاری مسئولان هیئت‌های مذهبی استان در برپایی مجالس عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) قدردانی کرد.

وی اظهار کرد: در محرم امسال شاهد همکاری بسیار خوبی از سوی هیئت‌های مذهبی در برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم عزاداری در دهه اول محرم به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی بودیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم، قیامت را ظرف ظهور حقایق دانست و افزود: وقتی در قیامت، پرده‌ها کنار برود و حقایق آشکار شود، معلوم می‌شود هیئتی بودن چه جایگاه و منزلتی دارد.

حجت‌الاسلام اسکندری به پیاده روی اربعین حسینی از حرم حضرت معصومه (س) تا مسجد مقدس جمکران اشاره کرد و افزود: این پیاده روی حرکت مقدس و ارزشمندی است که باید باشکوه‌تر از سال گذشته برگزار شود.

وی اظهار کرد: در سال گذشته به دلیل اینکه این مراسم برای نخستین بار برگزار شده، دارای مشکلات و نواقصی بود و امیدواریم امسال نظم و انضباط بیشتری در برگزاری پیاده روی اربعین حسینی حاکم باشد.

به گفته مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم، هیئات مذهبی همچون روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به صورت برپایی دسته‌های عزاداری، مسیر حرم مطهر حضرت معصومه (س) تا مسجد مقدس جمکران را سوگواری می‌کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری