کد خبر: 9581

در نشست مرزداران ایران و عراق، درباره اربعین حسینی مقرر شد طرف عراقی با توجه به تجربیات سال‌های گذشته نسبت به افزایش تسهیلات تردد برای زائران ایرانی در مرزهای رسمی اقدام کند.

به گزارش قم خبر به نقل از پلیس، به گفته سرلشگر حسین العوادی فرمانده مرزبانی عراق و سایر مقامات امنیتی این کشور، مرزهای عراق با ایران، امن ترین و بهترین مرزهای این کشور با همسایگانش محسوب می شود.

در پایان چهارمین نشست، یک صورت جلسه به امضای سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و سرلشگر العوادی رسید که در آن بر گسترش ارتباطات مرزبانان در تمامی سطوح، اعم از فرماندهان مرزبانی کل، فرماندهان استان های مرزی و کلانتران مرزی، به صورت نوبه ای و منظم تاکید شده است.

در این صورت جلسه، طرفین از سطح فعلی همکاری های دوجانبه مرزی و تعامل مناسب مرزبانان دو کشور ابراز رضایت کردند.

افزایش تعاملات گاردهای ساحلی دو کشور در اروند رود و افزایش گشت های دریایی، از دیگر مواردی است که دو طرف بر آن تاکید داشتند.

در این نشست با توجه به فرارسیدن اربعین حسینی مقرر شد طرف عراقی با توجه به تجربیات سالهای گذشته نسبت به افزایش تسهیلات ترددی برای زائران ایرانی در مرزهای رسمی اقدام کند.

بر همین اساس طرفین توافق کردند که برای این ایام افزایش کارکنان مرزهای رسمی، از جمله در بخش بانوان و نیز افزایش ساعات کار مرزها در دستور کار قرار بگیرد.

براساس تصمیمات اتخاذ شده در چهارمین نشست فرماندهان مرزی ایران و عراق، پیش بینی می شود، سطح همکاری های مرزی دو کشور در طول بیش از ۱۴۰۰ کیلومتر که از نظر امنیتی یکی از بهترین مرزهای خاورمیانه به حساب می آید، به عالی ترین سطح خود برسد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری