کد خبر: 9555

از عید غدیر تا ۲۲ دوم بهمن ماه امسال همه کسانی که در خدمت هستند یا به خدمت اعزام می شوند از بخشودگی اضافه خدمت برخوردار می‌شوند و خدمت این افراد ۲۱ ماه خواهد بود که می توانند از این امتیاز استفاده کنند.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: از عید غدیر تا ۲۲ دوم بهمن همه کسانی که در خدمت هستند یا به خدمت اعزام می‌شوند از بخشودگی اضافه خدمت برخوردار می‌شوند و خدمت این افراد ۲۱ ماه خواهد بود که می توانند از این امتیاز استفاده کنند.

سردار ابراهیم کریمی اظهار کرد: برای سال آینده غایبان سربازی را فراخوان کرده‌ایم که تا شهریور ماه سال ۹۴، افرادی که در سال های گذشته غایب بودند اگر خودشان را معرفی کنند از امتیازاتی که برایشان در نظر گرفته شده می‌توانند استفاده کنند.

وی افزود:براساس آخرین ابلاغیه سازمان کسانی که دارای همسر و فرزند هستند می توانند از کسر خدمت در نظر گرفته شده استفاده کنند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به قانون کسری خدمت برای غایبان نظام وظیفه گفت: از سال ۹۴ سه ماه کسر خدمت برای دارندگان همسر و برای هر فرزند نیز ۳ ماه کسر خدمت در نظر گرفته شده است به ترتیبی که اگر کسی همسر و دو فرزند داشته باشد می تواند از ۹ ماه کسر خدمت برخوردار شود.

وی با اشاره به دلایل ایجاد این قانون تصریح کرد: این امتیازات برای تشویق و ترغیب غایبان در نظر گرفته شده است و توصیه می‌کنیم که از این فرصت به‌دست آمده استفاده کنند و البته افراد متاهل می‌توانند در محل زندگی دوره خدمت خود را سپری کنند.

کریمی عنوان کرد: بر اساس ماده ۱۰ قانون اگر کسانی غیبت کنند محدودیت و محرومیت‌هایی بر آنان در نظر گرفته شده است که در صورت عدم معرفی در زمان اعلام شده سبب ایجاد مشکلاتی برای آنان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از عید غدیر تا ۲۲ دوم بهمن ماه امسال همه کسانی که در خدمت هستند یا به خدمت اعزام می شوند از بخشودگی اضافه خدمت برخوردار می‌شوند و خدمت این افراد ۲۱ ماه خواهد بود که می توانند از این امتیاز استفاده کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری