کد خبر: 8916

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان اینکه بزرگراه شهید شوشتری یک بزرگراه کلیدی برای شهر تهران است، گفت: با ساخت و تکمیل بزرگراه شهید شوشتری، رینگ بزرگراهی در شرق تهران تکمیل می‌شود.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، مازیار حسینی با اعلام این خبر اظهار کرد: بخش اول پروژه ساخت بزرگراه شهید شوشتری از بزرگراه امام رضا (ع) تا ورزشگاه تختی و اتصال آن به بزرگراه شهید محلاتی است که هم اکنون طرح آن در دست مطالعه است.

وی با بیان اینکه ساخت بزرگراه شهید شوشتری به طور حتم می‌تواند تحول خوبی برای محدوده شرق تهران باشد، افزود: از ورزشگاه تختی به سمت بزرگراه رسالت و تقاطع بزرگراه شهید یاسینی در بخش دوم پروژه بزرگراه شهید شوشتری قرار دارد که در این قسمت؛ ما با مسائل خاص زیست محیطی مواجه هستیم که با جدیت این مسائل را دنبال کردیم و در تلاشیم که کوچکترین آسیبی به طبیعت بکر این محدوده وارد نشود.

حسینی با تاکید بر اینکه پروژه بزرگراه شهید شوشتری به عنوان یکی از طرح‌های مهم شهر تهران مطرح است، تصریح کرد: پس از رفع معارضان پروژه، عملیات اجرایی این طرح آغاز می‌شود.

وی در ادامه به مشکلات رفع معارضان اشاره و بیان کرد: معارضان تاسیساتی و ملکی در شهرها موجب بر هم خوردن معادلات فنی می‌شود، همین امر باعث شده است که ما در شهر تهران بارها طرح‌های آماده اجرا را تغییر دهیم تا حداقل معارضان را داشته باشد.

حسینی با بیان اینکه اجرای طرح عمرانی در محیط شهری امری بسیار سخت و دشوار است، اضافه کرد: نبود کانال مشترک تاسیساتی در شهر تهران نیز از دیگر معضلاتی است که اجرای عملیات عمرانی را با مشکل مواجه می‌کند.

به گزارش تسنیم، بزرگراه شهید شوشتری، بزرگراهی شمالی _ جنوبی در شرق تهران است که از تقاطع بزرگراه رسالت با بزرگراه شهید یاسینی آغاز می‌شود و پس از عبور از یک مسیر ۱۳ کیلومتری، به تقاطع بزرگراه دولت آباد با بزرگراه امام رضا(ع) می‌رسد. با تکمیل ساخت بزرگراه شهید شوشتری در شرق تهران، ترافیک ترانزیتی استان‌های شرق و شمال شرق کشور به راحتی به سمت استان‌های جنوبی هدایت می‌شود و این محدوده از پایتخت صاحب یک محور کمربندی کارآمد خواهد شد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری