کد خبر: 8883

رئیس مرکز آموزش و پژوهش بیماری‌های پوست و جذام گفت: اگر دولتی بتواند سیگار را ریشه کند بودجه وزارت بهداشت دست نخورده خواهند ماند. همچنین، تبلیغات درمان بیماری‌های پوست و زیبایی در شبکه‌های ماهواره ای دروغی بیش نیست.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، محمد دولتی در خصوص عوارض مصرف سیگار و قلیان در افراد به خصوص زنان با بیان اینکه زنانی که سیگار مصرف می‌کنند نشاط و شادابی پوست خود را از بین می‌برند، اظهار داشت: استفاده بی‌رویه از لوازم آرایش از عوامل بیماری زا پوستی در زنان به شمار می‌رود.

رئیس مرکز آموزش و پژوهش بیماری‌های پوست و جذام ادامه داد: افرادی که سیگار مصرف می‌کنند ۱۰ سال زودتر از سن واقعی پیرتر می‌رسند؛ این مسئله از نظر پزشکی به اثبات رسیده است.

از بین رفتن نشاط پوست با مصرف سیگار

وی افزود: از نوک زبان تا نوک انگشتان سرطانی نیست که با سیگار ارتباط نداشته باشد، زنانی که سیگار مصرف می‌کنند نشاط و شادابی پوست خود را از بین می‌برند؛ آسیب‌های مصرف قلیان از سیگار بیشتر است.

رئیس مرکز آموزش و پژوهش بیماری‌های پوست و جذام، بیان کرد: هر سرطانی را که نام ببریم با سیگار در ارتباط است ضمن اینکه این مسئله بار مالی سنگینی را به دولت و خود افراد وارد می‌کند؛ اگر دولتی بتواند سیگار را ریشه کن و یا مصرف آن را به حداقل برساند، بودجه وزارت بهداشت دست نخورده خواهند ماند.

استفاده بی رویه از لوازم آرایش از عوامل بیماری زا پوستی در زنان

وی استفاده بی‌رویه از لوازم آرایش را یکی دیگر از عوامل بیماری زا پوستی در زنان دانست و افزود: متأسفانه آمار استفاده از لوازم آرایش در کشور ما بالاست و نمی‌توان آن را از زنان جدا کرد، زیبایی امری پسندیده است، جوانی یکی از بهترین زیبایی‌های خدادادی است از این رو هیچ ضرورتی ندارد فرد جوان آرایش کند.

وی افزود: به زنان و دختران توصیه می‌کنیم در مواقع خاص و ضرورت از لوازم آرایش استفاده کنند همچنین، این لوازم را از مراکز معتیر خریداری کنند؛ خرید لوازم آرایش از دست فروشان خطرناک است چرا که اغلب این لوازم‌ها به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود و از کیفیت لازم برخوردار نیست.

دولتی تصریح کرد: بسیاری از زنان و دختران هزینه‌های گزافی را صرف خرید لوازم آرایش می کنند، متأسفانه وزارت بهداشت هیچ نظارتی بر قیمت گذاری لوازم آرایش ندارد، این در حالی است که وزارت بهداشت باید بر لوازم آرایش قیمت گذاری کند.

تبلیغات درمان بیماری‌های پوست و زیبایی در شبکه ‌های ماهواره‌ای دروغی بیش نیست

رئیس مرکز آموزش و پژوهش بیماری‌های پوست و جذام در خصوص تبلیغات ماهواره‌ای بر درمان بیماری‌های پوستی و معرفی «کرم‌های» متعدد، بیان کرد: تبلیغات درمان بیماری‌های پوست و زیبایی در شبکه‌های ماهواره ای دروغی بیش نیست.

وی در پاسخ به پرسش مبنی بر اینکه بسیاری از آرایشگاه‌های زنانه اقدام به پاکسازی پوست و خالکوبی و انواع تاتو می کنند، آیا این افرد صلاحیت این کار را دارند، به طنین‌یاس عنوان کرد: این کار بسیار خطرناک است بسیاری از این خالکوبی‌ها و تاتوها افراد را دچار بیماری‌های پوستی و عفونتی کرده است، ایدز، هپاتیت، سیل و میکروب‌های عفونی از این طریق انتقال پیدا کرده است؛ افراد برای از بین بردن تاتو و خالکوبی باید به افراد متخصص و در محیط کاملاً بهداشتی و ضدعفونی شده، مراجعه کنند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری