مدیرکل راه و شهرسازی قم به خدمت رسانی همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها در شرایط بحران تاکید کرد و گفت: بر همین اساس سازمان مدیریت بحران متولی گردآوری بانک اطلاعاتی جامع از تمام امکانات موجود در استان قم را عهده دار است.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنيم ، محسن بهشتی ظهر امروز در نشست خبری با موضوع هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی در سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی قم با اشاره به اینکه از49 نوع بلای طبیعی 18 مورد آن سهم قم است، اظهار کرد: از طریق آمادگی همگانی می‌توانیم از آثار مخرب این بلایای طبیعی جلوگیری کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با تاکید بر لزوم آموزش‌های عمومی در زمینه بلایای طبیعی افزود: آموزش مردم از طریق نیروهای امدادی می‌تواند اثر به سزایی در کاهش اثرات بلایای طبیعی داشته باشد.

وی با بیان اینکه بلایای طبیعی اکثرا خارج از کنترل انسان است، عنوان کرد: آنچه در حوادث و بلایای طبیعی می‌تواند سبب کاهش اثرات باشد مدیریت صحیح است.

بهشتی بر هماهنگی دستگاه‌های امدادرسان رکن اساسی در مدیریت بحران تاکید کرد و گفت: مقاومت در ساخت و ساز ساختمان‌های دولتی از طریق وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم، تخفیف غیر کار‌شناسی به انبوه‌سازان مسکن گناهی نابخشودنی خواند و بیان کرد: اغماض در کار‌شناسی‌ها سبب تلفات در حوادث و بلایای طبیعی است که در این مسیر می‌توان از ظرفیت‌های قانونی بهره برد.

وی با اشاره به اینکه استان قم شاهراه مواصلاتی بین 17 استان کشور است، خاطرنشان کرد: رعایت ایمنی و سیاست‌های پدافند غیرعامل به جهت جایگاه ویژه قم اهمیت ویژه‌ای دارد و کمک می‌کند تا در شرایط بحران خدمت رسانی مختل نشود.

بهشتی به خدمت رسانی همه دستگاه‌ها و نهاد‌ها در شرایط بحران تاکید کرد و افزود: بر همین اساس سازمان مدیریت بحران متولی گردآوری بانک اطلاعاتی جامع از تمام امکانات موجود در استان را عهده دار است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با تاکید بر لزوم آموزش همگانی در راستای آمادگی در برابر بلایا و شرایط بحرانی اظهار کرد: اجرای مانورهای زلزله نباید تنها محدود به مدارس باشد بلکه در زمان وقوع زلزله همه مردم و در همه مکان‌ها در معرض خطر هستند.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری