رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: تفاهم‌نامه‌ میان حوزه‌های علمیه و دانشگاه فرهنگیان امضا خواهد شد، این تفاهم‌نامه تشکیل کارگروه‌های تخصصی را به دنبال خواهد داشت تا مصادیق قابل همکاری بررسی شوند.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، محمود مهرمحمدی در دیدار با‌ آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری امام جمعه قم که ظهر امروز در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه انجام شد، با بیان اینکه رسالت دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم‌های فرهیخته است، اظهار کرد: تربیت معلم، شاه بیت تعلیم و تربیت کشور است.

وی اضافه کرد: اگر آموزه‌های دانشجویان دانشگاه فرهنگیان افزایش داده شود، سطح علمی و فرهنگی جامعه اسلامی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه این دانشگاه فعالیت خود را با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور از سال 91 آغاز کرده است، گفت: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان برای اینکه بتوانند الگویی برای نسل جدید باشند، شایستگی‌های بسیاری در عرصه سیاسی، تربیتی و فرهنگی کسب کرده‌اند.

وی با اشاره به برخی از ظرفیت‌های حوزه‌های علمیه تصریح کرد: برای گسترش فعالیت‌های دانشگاه فرهنگیان و حوزه‌های علمیه تفاهم‌نامه‌ای امضا خواهد شد که این تفاهم‌نامه تشکیل کار گروه‌های تخصصی را به دنبال خواهد داشت تا مصادیق قابل همکاری بررسی شوند.

مهرمحمدی خاطرنشان کرد: دانشگاه فرهنگیان رسالت ترویج تعلیم و تربیت اسلامی را نیز بر عهده دارد و در این راستا پژوهشکده مطالعاتی در قم ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه 100 مرکز با عضویت 70 هزار دانشجو زیر نظر دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور فعالیت دارند، گفت: در هشت سال گذشته تعداد دانشگاه‌های دولتی کشور دو برابر شده، اما امروز دانشگاه فرهنگیان به دنبال افزایش کیفیت تعلیم و تربیت است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری