کد خبر: 8533

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قم:

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قم گفت: عقد اخوت از سنت‌های قدیمی عید غدیر است و امسال این سنت حسنه با همکاری هیئت‌های مذهبی قم زنده می‌شود.

حجت الاسلام محمود نجاریان‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به برنامه سازمان تبلیغات در دهه ولایت، اظهار کرد: در این دهه سازمان اوقاف بر مبنای اعتقادی، همت خود را به کار گرفته است تا امیرالمومنین (ع)، بحث‌های نهج البلاغه، شناخت کلام و کلمات قصار آن حضرت را به مردم یادآوری کند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قم با اشاره به فعالیت‌های ائمه جماعات، افزود: بیان حکمت و درس‌های نهج البلاغه از سوی ائمه جماعات در دستور کار قرار گرفته است، زیرا بر ما واجب است که معارف بلند امیرالمومنین (ع) را برای نسل امروز بیان کنیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی در دانشگاه‌ها و مدارس، تصریح کرد: ستادی در دانشگاه‌ها هماهنگ شده است تا در زمینه نهج البلاغه به دانشجویان آگاهی بخشی لازم را داشته باشد و در مدارس نیز گفتمان‌های دینی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام نجاریان‌زاده با اشاره به برگزاری عقد اخوت در روز عید غدیر، بیان کرد: در این روز بین هیئت‌های مذهبی با محوریت یک هیئت عهد اخوت خوانده می‌شود تا به واسطه آن بین قلب‌های مردم انس و الفت برقرار شود.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قم با اشاره به فعالیت‌های خواهران طلبه در دهه ولایت، گفت: هیئت‌های خواهران و خواهران طلبه استان قم در این روز سعی می‌کنند تا سبک زندگی علوی را برای مردم بیان و آن‌ها را با ساده زیستی امیرالمومنین (ع) آشنا کنند.

وی با اشاره تلاش‌های چشمگیر در زمینه ارائه مقالات مرتبط با غدیر در فضای مجازی، تاکید کرد: به مناسبت عید غدیر در سایت تبیان مقالات مرتبط را برای استفاده عموم مردم منتشر می‌کنیم، البته برگزاری مسابقات و قرائت خطبه غدیر نیز بخش دیگری از فعالیت‌های دهه ولایت است.

حجت الاسلام نجاریان‌زاده با اشاره به برگزاری جشن‌های عید غدیر، خاطرنشان کرد: به مناسبت عید غدیر در مساج دشاخص هم نام امیرالمومنین‌ (ع) ویژه برنامه‌های جشن و سرور برگزار می‌شود و در ایستگاه‌های صلواتی نیز از مردم پذیرایی می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری