کد خبر: 8490

معاون گردشگری کشور و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر گفت: از هم‌اکنون ستاد هماهنگی خدمات سفر در حال برنامه‌ریزی برای سفرهای مردم در ماه محرم است تا مردم به راحتی بتوانند برای انجام مراسم مذهبی و ادای نذورات به شهرهای مختلف مسافرت کنند.

به گزارش قم خبر ؛ مرتضی رحمانی موحد در گفت‌وگو با فارس درباره برنامه‌ریزی‌ها در خصوص سفرهای مردم در ماه‌های محرم و صفر به منظور برپایی مراسم سوگواری اظهار داشت: در این زمینه از هم اکنون ستادهای هماهنگی خدمات سفر در استانهای مختلف فعال شده اند تا مردم در کمال امنیت و آرامش بتوانند در ماه‌های محرم و صفر برای انجام مراسم مذهبی و ادای نذورات به شهرهای مختلف سفر کنند.

وی افزود: معمولاً بخشی از مردم که از شهرهای خود مهاجرت کرده‌اند در این ایام عزاداری، به محل اصلی زندگی خود باز می‌گردند که باید شرایط سفرهای مردم تسهیل شود.

معاون گردشگری کشور ادامه داد: در همین راستا ستاد هماهنگی خدمات سفر در سراسر کشور در این ایام به صورت آماده باش خواهد بود.

رحمانی موحد درباره گروه بعدی از گردشگران که برای استفاده از قطار گردشگران اروپایی در مسیر ایران هستند، نیز گفت: این گروه هم توسط یک دفتر خدمات مسافرتی وارد ایران می‌شوند و هماهنگی با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری انجام نشده است. البته معاون گردشگری مشکلی با این اقدامات دفاتر ندارد اما بهتر است که برای برگزاری سفری با مسائل و مشکلات کمتر، این هماهنگی‌ها صورت پذیرد.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری