کد خبر: 8467

قم خبر از مشکلات بخش جعفرآباد گزارش می دهد:

بیش از 20هزار نفر جمعیت و24روستا زیر مجموعه ی بخش جعفرآباد است که با مشکلات از قبیل بیکاری، جاده خطرناک، بی آبی وکمبود امکانات تفریحی وفرهنگی روبرو شده اند.

به گزارش قم خبر، محسن روپرورعضو شورای اسلامی بخش جعفرآباد بااشاره به گفته مسئولان که در بهمن سال 90ترمیم جاده قم-جعفریه به پایان می رسد، عنوان کرد: 40درصد کار جاده انجام شده است که در حال حاضر کار مفیدی صورت نگرفته است وهنوز خطر تصادف در این جاده بی داد می کند.

امام صادق «ع» فرموده اند: زراعت كنيد و درخت بكاريد، به خداى سوگند كه مردمان هيچ كارى حلال تر و پاكيزه ‏تر از آن ندارند.

وی  قطب کشاورزی استان قم رابخش جعفرآباد دانست وگفت: به دلیل کمبود آب دوسالی می شود این بخش با خشکسالی دست وپنجه نرم می کندواهالی این بخش که کار اصلی آن ها کشاورزی است به دلیل مشکلات کم آبی بیکار مانده اند وبیکاری در این بخش بیداد می کند.

 عضو شورای اسلامی بخش جعفرآباد تصریح کرد: بااحداث دامشهر در شهر جعفریه 50درصد دامداران دراین مرکز تجمع یافته اند و50درصد مابقی به دلیل مشکلاتی در شهرمانده اند.
فرارسیدن فصل بارندگی و نبود آسفالت وکوچه های گلی رفت وآمد اهالی را دچار مشکل کرده است  واین وضعیت آن ها را آزار می دهد.

روپرور به اجرای طرح هادی در روستا ها اشاره کرد وگفت: اجرای طرح هادی به درستی دراین بخش انجام نشده است وآسفالت وجدول گذاری بیشتر کوچه ها وخیابان های این بخش نیمه کاره مانده است.

نقش و اهميت فعاليت‌هاي بدني ديرزماني است كه در ميان افراد كم تحرك شناخته شده است، اين مسئله باعث شد تا افراد جامعه تمايل پيدا كنند نسبت به تأثيرات مختلف فعاليت‌هاي بدني حساس شوند و تلاش نمايند تا دانش و اطلاعات خود را توسعه بخشند.

وی بااشاره به امکانات کم تفریحی وفرهنگی در این بخش عنوان کرد: مجموعه ورزشی مناسب درشهر جعفریه وجود ندارد وجوانان برای سرگرم کردن خود به جای دیگر سفر می کنندو کتابخانه شهر جعفریه پاسخگوی نیاز تمام بخش نیست.

 عضو شورای اسلامی بخش جعفرآباد تصریح کرد: در دو روستای این بخش سالن نیمه کاره ورزشی وجود دارد که با مراجعه به مسئولان ودرخواست اتمام این سالن هابا جوابی جز اینکه بودجه نداریم وبخش خصوصی این سالن ها را تمام کند مواجه نمی شویم.

روپرور خاطرنشان کرد:زیرساخت های بخش جعفرآباد مربوط به 20سال پیش است وبا وجود چندین برابر شدن جمعیت این زیر ساخت ها عوض نشده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری