کد خبر: 8411

جانشین نمایندگی ولی فقیه درسپاه:

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: سند بزرگ حمایت امام هادی(ع) از ولایت زیارت جامعه کبیره است که از ایشان به جای مانده است، امام هادی(ع) به وسیله زیارت جامعه کبیره ابعاد امامت را به زیبایی نشان داده است.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی در گفت و گو با خبرنگار قم خبر، با اشاره به میلاد امام هادی (ع) اظهار کرد: در نیمه ذی الحجه سال 212 هجری قمری در اطراف شهر مدینه خداوند به امام جواد(ع) فرزندی مبارکی دادند که نام او را علی گذاشتند،نام های  نقی و هادی و ابولحسن سوم از القاب این امام همام است.

 

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه با اشاره به مدت امامت امام هادی(ع)  افزود: در سال 230 قمری امام جواد(ع) به شهادت رسیدند و فرزند ایشان امام هادی(ع) از سن8 سالگی به مقام امامت نائل شدند، طولانی ترین دوره امامت در بین ائمه(ع) توسط امام هادی (ع) صورت گرفت و ایشان 33 سال امامت مردم را عهدا دار بودند.

 

حاجی صادقی با اشاره به خلافت حاکمان عباسی در زمان امامت امام هادی (ع) بیان کرد:امام هادی (ع) در زمان امامت خویش با 7 نفر از خلفای عباسی هم دوران بودند و در نهایت در زمان معتضدبه شهادت رسیدند ، سخت ترین دوران امامت امام هادی(ع) در زمان متوکل است که از بدترین حاکمان بنی عباس بودند که دشمنی زیادی با ائمه(ع) داشتند و فشار بسیاری به امام هادی (ع) وارد می کرد.

 

استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: فشارهای متوکل سبب هجرت امام هادی(ع) به سامرا شد و امام هادی(ع) را در محلی نزدیک پادگان نظامی خود زندانی کرد ، امام هادی با تمام سختی ها و زندانی  شدن توسط متوکل عباسی از حفظ و نشر و دفاع از اسلام کوتاه نیامد و همواره در جهت تبلیغ تشییع تلاش می کرد.

 

وی با اشاره به نقش امام هادی درگسترش  امامت و ولایت تصریح کرد: امام هادی(ع) در زمینه امامت و ولایت در بین ائمه(ع) شاخص تر هستند، سند بزرگ حمایت امام هادی(ع) از ولایت زیارت جامعه کبیره است که از ایشان به جای مانده است، امام هادی(ع) به وسیله  زیارت جامعه کبیره  ابعاد امامت را به زیبایی نشان داده است.

 

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه با اشاره به زیارت جامعه کبیره اظهار کرد: زیارت جامعه کبیره فقط یک زیارت نامه نیست بلکه بیان کننده حقیقت امامت است که امام هادی (ع) آن را ماندگار کردند.

 

حاجی صادقی با اشاره به مظلومیت امام هادی(ع) خاطر نشان کرد: امام هادی(ع) یکی از مظلوم ترین ائمه(ع) ما بودند، شایسته است به عنوان وفاداری به امام هادی(ع) و برای بالابردن معرف خویش زیارت جامعه کبیره را بخوانیم و  حوزه های علمیه هم زیارت نامه جامعه کبیره را به عنوان متن درسی در زمینه امامت شناسی قرار دهند، در زیارت امام هادی(ع) توحید و معرفت و امامت به خوبی بیان شده است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری