کد خبر: 8385

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیمه زنان خانه‌دار در معاونت امور زنان متوقف شده است، گفت: برای اینکه بتوانیم این بیمه را سال آینده به صورت قانونی عملی و اجرایی کنیم، باید لایحه آن سریع‌تر به مجلس ارسال شود.

به گزارش قم خبر به نقل از تسنیم، شهلا میرگلوبیات گفت: پیگیری‌های ما نشان می‌دهد که لایحه بیمه زنان خانه‌دار در معاونت امور زنان ریاست جمهوری متوقف شده است.

وی ادامه داد: اقدامات انجام شده در این مسیر تا کنون در حد نامه‌نگاری بوده است که متأسفانه تا کنون نتیجه‌ای نداشته است و برای این که در سال آینده بتوانیم این لایحه را به صورت قانونی عملی و چرایی کنیم باید سریعتر این لایحه به مجلس بیاید.

این عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر این لایحه از سوی دولت به مجلس ارسال نشود سرنوشت این لایحه مانند سال گذشته خواهد شد که شورای نگهبان آن را مغایر قانون دانست و رد شد.

پیش از این شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این خصوص گفته بود: ما در دو قالب یعنی هم در قالب لایحه و هم بیمه اجتماعی فراگیر کار را به مرحله نهایی رسانده‌ایم. لازم بود که کار کارشناسی درباره لایحه بیمه زنان خانه‌دار انجام شود تا مانند گذشته کار در مرحله اجرا روی زمین نماند.

وی در ادامه گفت: سازمان تأمین اجتماعی درباره لایحه بیمه زنان خانه‌دار دیدگاه‌هایی دارد. بنابراین چندین جلسه با مسئولان این سازمان برگزار و تلاش کرده‌ایم روش‌های امکان به نتیجه رسیدن راهکارهای پیشنهادی را مشخص کنیم.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری