کد خبر: 8360

این کارشناس تغذیه با اشاره به باورهای غلط درباره ضررهای تخم مرغ گفت: کلسترول موجود در یک عدد تخم مرغ 210 میلی گرم است که در گذشته تصور بر این بود که این کلسترول در ایجاد بیماریهای قلبی و عروقی نقش دارد.

به گزارش قم خبر به نقل از جام جم، کارشناس تغذیه و رژیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تخم مرغ سرشار از مواد مورد نیاز بدن و مصرف روزانه یک عدد از این ماده غذایی برای هر فرد سالم ضروری است.

آزاده لعلی پنجشنبه همزمان با روز جهانی تخم مرغ افزود: برای افرادی که بیماری های قلبی و عروقی، فشار خون بالا، دیابت یا سابقه حساسیت به تخم مرغ دارند، مصرف سه تخم مرغ در هفته پیشنهاد می شود.

وی گفت: تخم مرغ از ترکیب چند ماده غذایی نظیر پروتئین و چربی مفید تشکیل شده و یکی از معدود غذاهایی است که می تواند نیازهای بدن را به صورت متعادل تامین کند.

این کارشناس تغذیه افزود: مصرف یک عدد تخم مرغ ۷۵ کالری انرژی برای بدن تولید می کند.

وی با بیان اینکه تخم مرغ از مواد معدنی است که پروتئین آن ۱۰۰ درصد جذب بدن می شود، افزود: به همین سبب به ورزشکاران توصیه می شود سفیده تخم مرغ را زیاد مصرف کنند.

این کارشناس تغذیه با اشاره به باورهای غلط درباره ضررهای تخم مرغ گفت: کلسترول موجود در یک عدد تخم مرغ ۲۱۰ میلی گرم است که در گذشته تصور بر این بود که این کلسترول در ایجاد بیماریهای قلبی و عروقی نقش دارد.

وی افزود: تحقیقات انجام شده نشان داده است که کلسترول موجود در تخم مرغ نه تنها از بیماریهای قلبی و عروقی جلوگیری می کند، بلکه به دلیل اثرات مفید آن نقش پیشگیری کننده نیز دارد.

لعلی گفت: مصرف تخم مرغ در زنان باردار و شیرده، کودکان و نوجوانان در حال رشد و بزرگسالان مورد تاکید است.

۹ اکتبر برابر با ۱۷ مهر ماه روز جهانی تخم مرغ نامگذاری شده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری