ستاره پرافتخار کاراته استان قم در بازگشت از مسابقات کاراته بازی‌های آسیایی 2014 کره جنوبی به گرمی مورد استقبال مسئولان و مردم قم قرار گرفت.

به گزارش قم خبر به نقل از فارس ، امیر مهدی‌زاده ملی‌پوش وزن منهای 60 کیلوگرم تیم ملی کاراته بزرگسالان کشورمان امروز به اتفاق سایر ملی‌پوشان از بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی بازگشت و به گرمی مورد استقبال مسئولان و مردم قم قرار گرفت.

حضور مسئولان ارشد قم و مربیان تیم ملی در استقبال از مهدی‌زاده

در این استقبال فرماندار قم، مدیرکل ورزش و جوانان، مسئولان شهرداری و استانداری و تنی چند از دیگر مسئولان و همچنین مردم ورزش‌دوست، اهالی کاراته و خانواده این قهرمان ارزنده و پرافتخار حضور داشتند و با اهدای شاخه و دسته‌های گل از مهدی‌زاده، قهرمانی وی در پیکارهای کاراته هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی در شهر اینچئون کره جنوبی را تبریک گفتند.

در این مراسم همچنین غلامرضا دباغیان سرمربی اسبق تیم ملی کاراته بزرگسالان و مربی امیر مهدی‌زاده، علیرضا کتیرایی قهرمان اسبق کاراته کشورمان و مربی سابق تیم ملی کاراته و تنی چند از دیگر چهره‌های سرشناس کاراته کشور نیز حضور داشتند.

حضور مهدی‌زاده در حرم حضرت معصومه (س) و اقامه نماز شکر

ملی‌پوش ارزنده کاراته کشورمان بعد از خوش‌وبش و ملاقات صمیمی با مسئولان استان قم همچون زمانی که از بازی‌های جهانی سال 2012 بازگشته بود به اتفاق مدیرکل ورزش و جوانان و سایر مسئولان و همراهان به زیارت بارگاه کریمه اهل بیت (س) رفت و دو رکعت نماز نیز به شکرانه کسب موفقیت در بازی‌های آسیایی در این بارگاه نورانی به جای‌ آورد.

این در حالی است که کاراته‌کای قمی با درخشش در مسابقات کاراته بازی‌های آسیایی 2014، کاروان ورزشی کشورمان را به یک نشان طلای دیگر رساند و یکی از سه طلایی کاراته کشورمان در این دوره از بازی‌ها لقب گرفت.

مهدی‌زاده در دور نخست این رقابت‌ها بر اساس قرعه‌کشی صورت گرفته با حریفی از کشور تاجیکستان یعنی صفرعلی داوالاتوف روبه‌رو شد و در جدال برتر در مقابل تماشاگران حاضر در سالن مسابقات به برتری قاطع هشت بر صفر دست یافت تا راهی مرحله بعدی رقابت‌ها شود.

عبور مهدی‌زاده از رقبای تاجیک،‌ چین، کره و اردن برای رسیدن به طلا

این پیروزی روحیه نماینده شایسته کاراته قم را به حدی افزایش داد که وی در جدال دوم در مقابل رقیبی از کشور چین به نام ژیوا وانگ حرفی باقی نگذاشت و با شایستگی این رقیب خود را نیز بدون اینکه فرصتی به وی بدهد با نتیجه قاطعانه 11 بر 4 شکست داد.

برتری برابر حریف اهل کشور چین موجب شد تا مهدی‌‌زاده در مرحله بعدی با حریفی از کشور میزبان یعنی کره جنوبی برخورد کند که در این مسابقه نیز با ارائه تمام توانمند‌ی‌های خود با حساب 3 بر 2 به پیروزی رسید و بدین ترتیب راهی دیدار نهایی شد.

در پیکارهای کاراته هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی که در سالن جیسینگ این شهر برگزار شد، امیر مهدی‌زاده در وزن منهای 60 کیلوگرم برای کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی با حساب 3 بر یک حریفی از اردن را شکست داد و جشن قهرمانی گرفت.

قهرمانی در بازی‌های آسیایی زمینه‌ساز موفقیت مهدی‌زاده در مسابقات جهانی آلمان

غلامرضا دباغیان سرمربی اسبق تیم ملی کاراته و مربی امیر مهدی‌زاده در باشگاه کاراته انقلاب قم درحالی‌که از موفقیت این چهره مستعد و موفق کاراته قم به‌عنوان یکی از شاگردان خود خوشحال بود به خبرنگار فارس گفت: این موفقیت بزرگ برای ستاره کاراته قم در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی در حالی رقم خورد که امیر‌ مهدی‌زاده پیش از این به عنوان نماینده وزن 60 کیلوگرم تیم ملی کاراته نشان طلای مسابقات جهانی فرانسه را در کارنامه داشت و در اینچئون نیز توانست مدال طلای بازی‌های آسیایی را از آن خود کند و بدین ترتیب در آبان‌ماه با روحیه‌ای مضاعف به مسابقات جهانی در برمن آلمان اعزام خواهد شد.

دباغیان بیان داشت: مهدی‌زاده در حالی توانست این موفقیت ارزشمند را کسب کند که بعد از مسابقات جهانی سال 2012 در شهر پاریس کشور فرانسه که برای وی با کسب مقام نخست، عنوان قهرمانی و نشان طلا همراه بود تقریبا یک سال از میادین داخلی و برون‌مرزی کاراته به‌دور بود.

یک سال دوری مهدی‌زاده از میادین داخلی و برون‌مرزی

وی یادآور شد: دلیل این دور بودن مهدی‌زاده نیز مصدومیتی بود که وی از آن رنج می‌برد و به همین خاطر پای خود را به تیغ جراحان سپرد و با توجه به اینکه مجبور شد دوران نقاهت را سپری کند به طور کامل مسابقات مهم داخلی و برون‌مرزی سال 2013 را از دست داد.

سرمربی اسبق تیم ملی کاراته تصریح کرد: مهدی‌زاده در روزهای پایانی سال 2013 با حضور در رقابت‌های کاراته کاپ آزاد بین‌المللی در کشور فرانسه همان‌جایی که یک سال قبل توانسته بود مدال طلای قهرمانی جهان را کسب کند، با کسب مقام قهرمانی و نشان طلا بار دیگر نوید از بازگشت به روزهای اوج خود داد.

این چهره بی‌بدیل کاراته قم در روزهای پایانی سال 1392 یعنی در سومین ماه از سال 2014 به عنوان نماینده کشورمان به دومین مرحله از مسابقات لیگ جهانی کاراته در کشور هلند اعزام شد و توانست در وزن منهای 60 کیلوگرم تمام رقبای مطرح خود را شکست داده و قهرمان شود.

نایب قهرمانی در جام بوسفر ترکیه نخستین موفقیت مهدی‌زاده در سال 93

علیرضا کتیرایی مربی تیم ملی کاراته بزرگسالان کشورمان در مسابقات جهانی 2012 در کشور فرانسه با ابراز خوشحالی از موفقیت مهدی‌زاده عنوان کرد: در واقع قهرمانی در مرحله دوم رقابت‌های لیگ جهانی کاراته مهر تاییدی بود بر بازگشت مجدد چهره درخشان کاراته ایران در سبک وزن یعنی وزن منهای 60 کیلوگرم و بعد از آن مهدی‌زاده در تعطیلات نوروز سال 1392 به همراه تیم ملی به تورنمنت بین‌المللی جام بوسفر در ترکیه اعزام شد.

کتیرایی افزود: اگر چه تورنمنت بین‌المللی جام بوسفر با توجه به ناداوری در مسابقه مهدی‌زاده با حریفی از کشور میزبان همراه شد و وی را از کسب مدال از مسابقات بخش انفرادی محروم کرد اما مهدی‌زاده در کومیته تیمی توانست همراه با دیگر ملی‌پوشان کشورمان در جدال با تیم آذربایجان مدال نقره را کسب کند.

مدال طلای ستاره کاراته قم از مسابقات دانشجویان جهان

بعد از آن ستاره کاراته قم به‌طور کامل از بند مصدومیت رهایی پیدا کرد و درحالی‌که روزهای آغازین زندگی مشترک خود را پشت سر می‌گذاشت در انتخابی تیم ملی کاراته اعزامی دانشجویان کشورمان به مسابقات جهانی دانشجویان رتبه نخست را به‌دست آورد.

بدین ترتیب مهدی‌زاده در روزهای منتهی به آغاز فصل تابستان به رقابت‌های جهانی دانشجویان در کشور مونته‌نگرو اعزام شد و توانست در تمام رقابت‌های خود در این میدان مهم و حساس جهانی رقبا را شکست داده و با کسب مقام قهرمانی و نشان طلا یک بار دیگر افتخارآفرین شود.

مهدی‌زاده با کسب این موفقیت مهر تاییدی بر حضور قطعی خود در مسابقات کاراته بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون کره جنوبی زد اما برای این‌که همچون همیشه شایستگی‌های خود را در میدان رقابت نشان بدهد به انتخابی تیم ملی اعزامی به بازی‌های آسیایی رفت.

در این انتخابی در جدال با جدی‌ترین رقیب خود یعنی هامون درفشی‌پور که یکی دو سالی است در وزن منهای 60 کیلوگرم برای مهدی‌زاده کری می‌خواند با اقتدار به برتری رسید تا نماینده ایران در مسابقات کاراته بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی شود.

داستان اتفاقات در کره جنوبی را تمام علاقمندان به کاراته به‌خوبی می‌دانند اما آنچه که موجب شد تا نماینده شایسته کاراته قم و کشورمان بتواند در این بازی‌ها به موفقیت دست یابد، ابتدا ایمان و اعتقاد راسخ این ورزشکار موفق به یاری خدا و توسل به ائمه معصومین (س) و سپس دل‌بستن به دعای خیر پدر و مادر بود، موضوعی که بارها مهدی‌زاده در گفت‌وگو‌های شخصی و عمومی خود مطرح کرده است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری