کد خبر: 8164

مدیر کل امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: ایرانیان با سن ۱۵ سال که فاقد کارت ملی هستند می توانند برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند.

به گزارش قم خبر ، ' محسن اسماعیلی ' در گفت و گو با ایرنا افزود: این افراد می توانند با مراجعه به شش دفتر پستی در تهران، واحدهای پستی و ادارات ثبت احوال در سایر شهرها درخواست خود را در سامانه کارت هوشمند ملی ثبت کنند.

وی اظهار داشت: این افراد، در این سامانه مشخصات کامل خود را ثبت و کد رهگیری دریافت می کنند. اسماعیلی ادامه داد: یک هفته تا ۱۰ روز کارت هوشمند ملی آنان صادر و به آدرس پستی اعلام شده ارسال می شود.

این مقام مسوول در سازمان ثبت احوال با بیان اینکه افراد ۱۵ ساله در اولویت دریافت کارت هوشمند ملی هستند، اضافه کرد:این کارت ها دارای سه ویژگی شناسایی، تصدیق هویت و امضای الکترونیک هستند که این مولفه ها کلید ورود به درگاه های دولت الکترونیک است.

اسماعیلی تصریح کرد: هزینه صدور کارت هوشمند ملی بر اساس مجوز مجلس شورای اسلامی امسال ۱۰۰هزار ریال است و باید به حساب ثبت احوال واریز شود.

نامبرده خاطر نشان کرد: هر تعرفه ای غیر از این مبلغ از متقاضیان اخذ شود، خلاف مقررات سازمان ثبت احوال کشور بوده و در صورت اعلام شکایت به این سازمان قابل رسیدگی است.

ارسال نظر

مهمترین اخبار

تازه های خبری